Detská univerzita Komenského pripravila zaujímavý program, organizuje sa už 20 rokov

Detská Univerzita Komenského
Foto: uniba.sk

Letná univerzita je určená pre deti od 9 do 14 rokov, ktoré môžu objavovať a spoznávať nové témy prostredníctvom prednášok.

Po dvojročnej pandemickej prestávke je Detská univerzita Komenského (DUK) späť a jej brány sa otvoria už v stredu 6. júla. Univerzitu organizuje Divadlo Aréna v spolupráci s Univerzitou Komenského v Bratislave (UK).

Záštitu prevzala prezidentka

Vedeli ste, že najmenší vysokoškoláci sa prvýkrát učili už v roku 2003? DUK bola v tomto roku zaradená v rámci Únie medzi vzorové detské univerzity Európy.

Počas letných prázdnin sa môžu deti od 9 do 14 rokov naučiť nové poznatky formou vysokoškolských prednášok, na ktorých si vypočujú profesorov, docentov a vedeckých pracovníkov. Nad 20. ročníkom DUK prevzala záštitu prezidentka Zuzana Čaputová.

Deti čaká zaujímavý program

V piatok 6. júla sa DUK odštartuje slávnostnou imatrikuláciou o 11.00 hod. v Aule UK. Tento ročník sa bude konať prezenčne a dištančne.

Deti čaká 9 prednášok, ktoré prinesú najmä vedci zo Slovenskej akadémie vied a UK. Môžu sa tešiť na nové poznatky o tom, ako vznikol vesmír a hviezdy, prečo budú vlaky lietať či prečo existujú vojny.

Program spestria workshopy či rôzne aktivity, ako napríklad návšteva bratislavskej ZOO a botanickej záhrady, Energolandu v Mochovciach, výlet loďou za umením do múzea Danubiana, pobyt na Planinke či exkurzia v rádiu aj televízii.

Prihlasovanie je stále otvorené na prezenčné aj online štúdium DUK. Online štúdium je bezplatné a počet študentov nie je obmedzený. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk