Detská univerzita Komenského začína už čoskoro, pripravený je bohatý program

Detska univerzita komenskeho.jpg
Foto: Detská Univerzita Komenského

Absolvujú i kriminalistický či dabingový workshop, ale aj exkurziu v rádiu.

Detská Univerzita Komenského (DUK) odštartuje 4. júla, keď sa uskutoční slávnostná imatrikulácia a účastníci dostanú svoje indexy. Privítajú ich rektor Univerzity Komenského (UK) Marek Števček a riaditeľ Divadla Aréna Juraj Kukura za prítomnosti pozvaných hostí.

Pre účastníkov je pripravených deväť prednášok. Námety na ne poskytli absolventi predošlých ročníkov. Dozvedia sa napríklad, prečo ľudia veria na čarodejníctvo, prečo nepíšeme hlaholikou či cyrilikou, taktiež prečo je internet dobrý sluha ale zlý pán.

Vypočujú si i prednášky o tom, ako a prečo vzniká film, alebo prečo máme verejnú správu a prečo je potrebné ju zlepšovať. Prednášať budú univerzitní profesori, docenti i vedeckí pracovníci.

Pripravené sú aj sprievodné podujatia, napríklad návšteva Energolandu v Mochovciach, ale i výlet loďou do múzea Danubiana. Absolvujú i kriminalistický či dabingový workshop, či exkurziu v rádiu. V tlačovej správe o tom informovalo divadlo Aréna, ktoré DUK organizuje spolu s UK.

Prednášky aj testy

Na prezenčnú formu DUK sa možno prihlasovať prostredníctvom online formulára až do naplnenia kapacít. Na úspešné absolvovanie detskej univerzity je potrebné absolvovať minimálne päť prednášok. Po trinásty raz bude možné absolvovať aj dištančné online štúdium.

Aj naň sa možno prihlasovať prostredníctvom online formulára, pričom kapacita nie je obmedzená a táto forma DUK je bezplatná. Záujemcovia musia mať 9 až 14 rokov a prístup na internet.

Na úspešné absolvovanie tejto formy je potrebné nielen sledovanie prednášok, ale aj absolvovanie online testov, ktoré budú po prednáškach zverejnené na tejto stránke.

Je obľúbená

Som nesmierne rád, že Detská Univerzita Komenského je u detí taká obľúbená. Počas uplynulých ročníkov ju úspešne absolvovalo 5 036 denných študentov a 2 441 online študentov. Aj toto je cesta pre našich mladých ľudí, ako sa stať novou elitou. Každý národ na svojom čele potrebuje vzdelaných ľudí,“ uviedol riaditeľ Divadla Aréna a zakladateľ projektu Juraj Kukura.

Rektor UK Števček doplnil, že deti, ktoré sa rozhodnú stráviť leto vzdelávaním, robia investíciu do budúcnosti. „Pre Univerzitu Komenského je vedecký výskum rovnako dôležitý ako kvalitné vzdelávanie, a tí, ktorí už teraz zakúsia univerzitu, budú o krok vpred,“ dodal.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk