Detské ihrisko Albrechtova v Ružinove by malo byť zrekonštruované do konca marca

Detske ihrisko albrechtova posni ruzinov.jpg
Foto: archívne, www.facebook.com

Rekonštrukciou prejde aj malá budova, návrhy na jej ďalšie využitie môžu predkladať obyvatelia.

Detské ihrisko Albrechtova v bratislavskom Ružinove by malo byť zrekonštruované do konca marca. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta Ružinova Martin Chren.

Rekonštrukcia detského ihriska Albrechtova je prvou, ktorú tento rok dokončíme, a mala by byť hotová do konca marca. Zároveň je prvou z komplexných revitalizácií detských ihrísk v Ružinove, do ktorej sme sa pustili,“ uviedol starosta.

Skoršiemu dokončeniu rekonštrukcie bránil chybný projekt z minulosti, ktorý sa musel kompletne prerábať.

Niekoľko zón

Po revitalizácii bude ihrisko pozostávať z niekoľkých zón – veľké ihrisko na hokejbal, prípadne futbal, zóna pre malé deti s tieneným pieskoviskom, hracími prvkami a hojdačkami, workoutové ihrisko pre starších a ihrisko na volejbal a streetbal.

Rekonštrukciou prejde aj malá budova, obyvatelia môžu návrhy na jej ďalšie využitie predkladať mestskej časti.

Najradšej by som bol, keby si ju vzal do nájmu niekto so vzťahom k okoliu, kto by tam otvoril malú sezónnu cukráreň. Zároveň by mal zodpovednosť starať sa o to, aby tam celú sezónu bolo k dispozícii deťom a rodičom čisté WC a prebaľovací pult,“ podotkol Chren.

Stavebné práce

Ihrisko čaká množstvo stavebných prác, tento týždeň sa začalo s asfaltovaním. „Najprv sa robila podkladová vyrovnávacia vrstva, na ktorú snáď budúci týždeň, podľa počasia, pribudne vrchná, finálna vrstva,“ uviedol starosta.

Mestská časť sa snaží myslieť ekologicky a v areáli zachránila jeden strom, ktorý sa opieral o múrik a hrozilo mu vyrúbanie. „Namiesto toho sme mu vytvorili viac priestoru, múrik sa posunul a vznikne na ňom lavička,“ uzavrel.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk