Detské ihrisko v Ružinove prejde obnovou za viac ako 200-tisíc eur, súčasný stav je nevyhovujúci

Ihrisko rekonstrukcia revitalizácia obnova deti
Foto: ilustračné, GettyImages

Rekonštrukcia rieši odstránenie prevažnej časti spevnených plôch, vnútorných múrikov herných priestorov, dopadových plôch, herných prvkov a mobiliáru.

Ružinov zrekonštruuje detské ihrisko na Mesačnej ulici za viac ako 200-tisíc eur. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Predmetom zákazky je rekonštrukcia existujúceho detského ihriska Mesačná v rámci mestskej časti. Predpokladaná hodnota zákazky je 213 330 eur bez DPH, termín na predkladanie ponúk do verejnej súťaže je do 19. decembra.

Nakoľko momentálny stav ihriska je podľa obstarávateľa nevyhovujúci, je potrebný stavebný zásah a obnova. „Rekonštrukcia rieši odstránenie prevažnej časti spevnených plôch, vnútorných múrikov herných priestorov, dopadových plôch, herných prvkov a mobiliáru, ktoré sú v havarijnom stave, ako aj návrh nového usporiadania priestoru do zón s rozdelením na vekové kategórie detí a mládeže,“ konštatuje mestská časť. Zóny vymedzujú nové chodníky, ktoré zároveň prepájajú všetky prístupy na ihrisko a vytvárajú možnosť bezbariérového pohybu.

Projekt rieši tiež výmenu mantinelov hokejbalového ihriska tak, aby bol umožnený vstup na hraciu plochu pre hendikepované osoby. „Objekt bude doplnený novými certifikovanými hernými prvkami, mobiliárom, informačnými tabuľami s prevádzkovým poriadkom a solárnym osvetlením,“ dopĺňa obstarávateľ.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk