Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenskénárodné múzeum
SITA
4. decembra 2015 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Detské múzeum ponúka osvetový projekt. Jeho cieľom je zoznámiť deti s architektúrou

Osvetový projekt Deti a architektúra, do ktorého sa zapojili piataci základných škôl z celého Slovenska, oboznámil deti s tým, čo je architektúra a predstavil im významné stavby i architektov.

Budovaniu vzťahu detí k architektúre, k obytnému a verejnému prostrediu je venovaný projekt Deti a architektúra. Projekt, do ktorého sa zapojilo 2 000 piatakov základných škôl z celého Slovenska, vyvrcholil výstavou. Výber z 262 výtvarných prác detí možno do štvrtka 10. decembra obdivovať v Detskom múzeu v Bratislave.

Detské múzeum Slovenského národného múzea (SNM), ktoré sídli v hlavnej budove národného múzea v Bratislave predstavuje 30 najkrajších obrázkov detí na tému architektúra. Polovica z vystavených diel získala ocenenia, informovala o tom Tatiana Krížiková z vydavateľstva Eurostav.

Projekt Deti a architektúra je osvetový projekt, ktorý pripravilo vydavateľstvo Eurostav. Jeho cieľom bolo naučiť žiakov základných škôl prostredníctvom tvorivého elektronického kurzu čo je architektúra, predstaviť im najznámejšie svetové architektonické diela, ale najmä oboznámiť so zakladateľmi modernej slovenskej architektúry a s ich tvorbou.

Ako je všeobecne známe, v učebných osnovách absentujú témy ako estetika, kultúra, architektúra a preto sme sa rozhodli túto medzeru aspoň čiastočne vyplniť a sprostredkovať žiakom piatych tried po celom Slovensku kreatívnou a interaktívnou formou vzdelávanie o architektúre, o najznámejších architektonických dielach na svete, o zakladateľoch slovenskej architektúry a ich tvorbe,“ objasňuje v tlačovej správe ciele projektu jeho autorka Darina Lalíková.

Projekt sa konal pod záštitou prezidenta SR Andreja Kiska a s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR. Viac informácií možno nájsť na: http://www.vydavatelstvoeurostav.sk/ar/pribeh.php.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X