Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pomoc deti rodina dobrý skutok cin
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
7. apríla 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Detský čin roka: Jubilejný 20. ročník odštartoval, hľadajú sa malí hrdinovia

Podľa organizátorov si aktuálna situácia vyslovene žiada viac hovoriť o význame dobra, motivovať a podporovať deti v ich dobrých skutkoch.

Prostredníctvom projektu Detský čin roka sa aj tento rok hľadajú deti, ktoré pomáhajú iným. Ako informovala agentúru SITA Magdaléna Fábryová z občianskeho združenia Detský čin roka, jubilejný 20. ročník odštartoval.

Podľa organizátorov si aktuálna situácia vyslovene žiada viac hovoriť o význame dobra, motivovať a podporovať deti v ich dobrých skutkoch. Pre dnešné udalosti, ktoré ovplyvnili nielen spôsob výučby, ale aj život v rodinách, môžu deti aj malým dobrým skutkom vniesť do každodennej reality cenné a dôležité posolstvá.

Potrebujeme pozitívne správy

Štartujeme 20.ročník projektu Detský čin roka, lebo veríme, že v týchto ťažkých časoch je dôležité, aby sa dobré veci diali a zdieľali. Všetci potrebujeme počuť pozitívne správy,“ uviedla štatutárka združenia Detský čin roka Saša Broadhurst-Petrovická.

Dodala, že v aktuálnej situácii budú projekt komunikovať hlavne online a dúfajú, že ich posolstvo o zdieľaní dobrých skutkov detí sa dostane k čo najväčšiemu počtu detí, učiteľov, rodičov a celej verejnosti.

Novinky ročníka

Novinkou 20. ročníka je nová kategória Dobrý čin na nete, pripravená v spolupráci s Nadáciou Orange, ktorá má upozorniť na online svet, kde sú deti viac zraniteľné a vystavené mnohým nástrahám.

Organizátori poznamenali, že dnes táto kategória rezonuje ešte viac vzhľadom na aktuálnu situáciu, či už v prípade nástrah online sveta pre deti, ale vo veľkej miere aj ako dôležitý nástroj na pomoc, komunikáciu a podporu tam, kde je to potrebné.

Počas apríla organizátori zasielajú elektronicky do škôl výzvu, aby sa deti zapojili do projektu Detský čin roka 2020. Pisatelia môžu zaradiť dobré skutky do niektorej z ôsmich kategórií: Záchrana života, Pomoc v rodine, Pomoc rovesníkom, Pomoc ľuďom, Pomoc prírode, Dobrý nápad a Cena Sašky Fischerovej – Malý Veľký čin a do novej kategórie – Dobrý čin na nete.

Dobré skutky detí

Deti môžu napísať o svojich dobrých skutkoch, za ktoré sú považované nielen veľké činy ako záchrana života, ale i každodenné drobné skutky vykonané s dobrým úmyslom pomôcť, potešiť, prekvapiť, podporiť.

Písať môžu tiež o činoch svojich kamarátov, ktoré si všimli a myslia si, že by mali byť ocenené. Kolektívne dobré skutky detí do 16 rokov môžu prihlásiť aj rodičia či pedagógovia. Správu o dobrých skutkoch detí je možné zasielať do 30. júna.

Počas svojej existencie sa do projektu zapojilo viac ako 1 600 000 detí z celého Slovenska. Jubilejný 20. ročník projektu sa koná pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X