Detský festival Kde bolo, tam bolo sa koná už tento víkend

Kdebolotambolo_youtube.com_.jpg

Téme inakosti je venovaný 5. ročník rozprávkového festivalu Kde bolo, tam bolo…, ktorý cez víkend zavíta do centra Bratislavy.

Ako uvádzajú organizátori, festival sa uskutoční v sobotu a v nedeľu, po oba dni už od 9.30 hod. na Hlavnom námestí a na nádvorí Starej radnice. Tento rok program opäť prinesie pestrý výber výtvarných, hudobných a tanečných podujatí. V programe sa myslelo i na fotografiu, módu, architektúru, ale aj na občerstvenie.

Tohtoročnú tému – svet inakosti budú reflektovať všetky akcie. Cieľom pritom je naučiť deti tolerancii k ich chorým a hendikepovaným rovesníkom. Podľa organizátorky festivalu architektky Brone Tarnócy sa na festivale sny všetkých detí, zdravých aj chorých stanú aspoň na chvíľu skutočnosťou.

Program prinesie každý deň množstvo workshopov. Napríklad herec a moderátor Roman Pomajbo deti prevedie press workshopom. To, že varenie je zábavné a strava môže byť pripravená aj inak, ukážu ambasádori Food Foundation Jamieho Olivera pre Slovensko v projekte Food Revolution. Pre malé parádnice bude pripravený fashion workshop pod taktovkou módnych návrhárok Zlatice Hujbertovej, Dany Kleinert, Moniky Vontszemuovej, Lenky Sršňovej a Márie Štranekovej. Modely, ktoré deti navrhnú a ušijú, budú môcť aj predviesť v záverečnom defilé.

Spolu s hudobníkmi Luciou Lužinskou, Borisom Čellárom a Ramim Shaafim z Musica Medica sa deti môžu na chvíľu stať muzikantmi, budú si tiež môcť vyskúšať prácu fotografa, architekta či maliara. Súčasťou festivalu budú i špeciálne workshopy Počujko a Slucháčik. Deti sa na nich naučia vážiť si svoje uši a pomáhať tým, čo zdravé uši nemajú. Zároveň tím odborníkov z logopedickej poradne poradí rodičom napríklad aj v tom, kedy má ich dieťa začať hovoriť.

Okrem workshopov sú súčasťou festivalu viaceré sprievodné podujatia, medzi nimi aj Večer inakosti, trh chránených dielní, ale aj rodičovský kútik, kam môžu deti „odložiť svojich rodičov“ a tí si zatiaľ vychutnajú šálku kávy či prečítajú knihu. Na záver sa môžu rodičia so svojimi ratolesťami odfotografovať v zábavnej fotobúdke Funnybox. Podrobný program festivalu aj s časovým rozpisom jednotlivých podujatí možno nájsť na webstránke festivalu. V prípade nepriaznivého počasia sa festival presunie do Starej tržnice.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk