Devätnásť ambasád podporuje dúhový pochod, v Bratislave sa uskutoční v sobotu

Dúhový PRIDE
SITA

Devätnásť veľvyslanectiev v Slovenskej republike a Zastúpenie Európskej komisie v SR podporuje právo LGBTI a ostatných ľudí zúčastniť sa na pochodoch Pride v Bratislave 30. júla a v Košiciach 3. septembra 2016, ktorých hlavným cieľom je prejaviť rešpekt všetkým členom spoločnosti bez ohľadu na sexuálnu orientáciu a rodovú identitu.

„LGBTI Pride podujatia poukazujú na prínos LGBTI ľudí v spoločnosti. Počas pochodov si tiež pripomíname obete násilia proti LGBTI na celom svete,“ uvádza sa v spoločnom vyhlásení, ktoré poskytlo Veľvyslanectvo USA v Bratislave.

Podpísané ambasády dúfajú, že Dúhové pochody prispejú k pozitívnym zmenám v spoločenských postojoch a k budovaniu inkluzívnej spoločnosti, ktorá prináša osoh všetkým. „Berúc na vedomie ťažkosti, s ktorými sa LGBTI komunita ešte stále stretáva, uznávame snahu zabezpečiť ochranu základných práv pre každého v Slovenskej republike vrátane LGBTI ľudí v súlade s Celoštátnou stratégiou ochrany a podpory ľudských práv v Slovenskej republike prijatou minulý rok,“ uvádza sa v stanovisku s tým, že povzbudzujú všetkých členov spoločnosti, aby rešpektovali zásady zakotvené v Charte základných práv Európskej únie a zabezpečili plnú a rovnocennú ochranu ľudských práv LGBTI ľudí.

Pod vyhlásením sú uvedené veľvyslanectvá Austrálie, Belgického kráľovstva, Kanady, Dánskeho kráľovstva, Fínska, Francúzska, Holandského kráľovstva, Chorvátska, Írska, Izraela, Luxemburského veľkovojvodstva, Nórskeho kráľovstva, Nového Zélandu, Rakúska, Spojeného kráľovstva, Spojených štátov amerických, Španielska, Švédskeho kráľovstva, Švajčiarska a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk