Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Kopcianska juh vizualizacie 1.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.enviroportal.sk

Developerská spoločnosť Lucron chce v Petržalke postaviť novú štvrť

Nová štvrť Kopčianska – Juh má podľa návrhu vyrásť medzi diaľnicou D2 a historickým vojenským cintorínom. Ide o územie, kde sa v súčasnosti nachádza pole a skládka stavebného odpadu.

Spoločnosť Fundus Project preložila zámer na posúdenie vplyvov na životné prostredie pred pár dňami. Ide o nové polyfunkčné územie so súvisiacim zázemím, zeleňou a oddychovými plochami. Stavby majú tvoriť viac ako štvrtinu plochy a zeleň pätinu až štvrtinu plánovanej štvrte.

Ako sa uvádza v zámere, „pôjde o polouzavreté U-formy bytových blokov s minimalizáciou vzájomného tienenia hmôt s cieľom vytvorenia organizácie územia a členenia priestoru na verejné, poloverejné (medziblokové) a privátne plochy zelene a prvkov relaxu vo voľnom priestore.“

Kopcianska juh vizualizacie 3.jpg
www.enviroportal.sk

Mestské vily a bytové domy majú mať päť až 14 nadzemných podlaží. Počet bytov nie je v zámere uvedený. V novej štvrti plánuje developer postaviť tiež hotel a penzión, študentský domov, dom seniorov, predškolské zariadenia a priestory pre obchody a služby. Vytvorených by malo byť 382 pracovných miest.

Prvky občianskej vybavenosti budú v priestore umiestnené rozptýlene. Budú buď v parteri bytových domov, alebo v samostatných objektoch. Pavilón so supermarketom, obchodmi a službami by mal byť umiestnený pri vstupe do štvrte z Kopčianskej ulice. Developer uvažuje aj nad umiestnením zdravotného strediska.

Kopcianska juh vizualizacie 2.jpg
www.enviroportal.sk

Počíta sa aj s verejným parkom a zariadeniami na trávenie voľného času. Do parku, ktorý sa nachádza v susedstve vojenského cintorína, by mala viesť vychádzková trasa.

Hlavný vstupný bod do územia je navrhnutý z Kopčianskej ulice. Plánovaných je 2 100 parkovacích miest, z toho 1 600 v podzemných garážach, zvyšok na povrchu. Mali by byť rozšírené linky MHD a vybudované dve nové zastávky. Pre tých, ktorí uprednostňujú železničnú dopravu, by developer rád zriadil nové nástupište v poloe súčasnej jednokoľajovej železničnej trate č. 101.

Variant1.jpg
www.enviroportal.sk

S výstavbou prvej etapy by chcela spoločnosť Lucron začať v roku 2020, ukončiť ju chcú do roku 2025. Druhú fázu chcú potom postaviť v nasledujúcich piatich rokoch. Predpokladané náklady na realizáciu projektu sú odhadnuté na 90 miliónov eur. Viac info TU.

Variant2.jpg
www.enviroportal.sk

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X