Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kopcianska juh vizualizacie 1.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.enviroportal.sk

Developerská spoločnosť Lucron chce v Petržalke postaviť novú štvrť

Nová štvrť Kopčianska – Juh má podľa návrhu vyrásť medzi diaľnicou D2 a historickým vojenským cintorínom. Ide o územie, kde sa v súčasnosti nachádza pole a skládka stavebného odpadu.

Spoločnosť Fundus Project preložila zámer na posúdenie vplyvov na životné prostredie pred pár dňami. Ide o nové polyfunkčné územie so súvisiacim zázemím, zeleňou a oddychovými plochami. Stavby majú tvoriť viac ako štvrtinu plochy a zeleň pätinu až štvrtinu plánovanej štvrte.

Ako sa uvádza v zámere, „pôjde o polouzavreté U-formy bytových blokov s minimalizáciou vzájomného tienenia hmôt s cieľom vytvorenia organizácie územia a členenia priestoru na verejné, poloverejné (medziblokové) a privátne plochy zelene a prvkov relaxu vo voľnom priestore.“

Kopcianska juh vizualizacie 3.jpg
www.enviroportal.sk

Mestské vily a bytové domy majú mať päť až 14 nadzemných podlaží. Počet bytov nie je v zámere uvedený. V novej štvrti plánuje developer postaviť tiež hotel a penzión, študentský domov, dom seniorov, predškolské zariadenia a priestory pre obchody a služby. Vytvorených by malo byť 382 pracovných miest.

Prvky občianskej vybavenosti budú v priestore umiestnené rozptýlene. Budú buď v parteri bytových domov, alebo v samostatných objektoch. Pavilón so supermarketom, obchodmi a službami by mal byť umiestnený pri vstupe do štvrte z Kopčianskej ulice. Developer uvažuje aj nad umiestnením zdravotného strediska.

Kopcianska juh vizualizacie 2.jpg
www.enviroportal.sk

Počíta sa aj s verejným parkom a zariadeniami na trávenie voľného času. Do parku, ktorý sa nachádza v susedstve vojenského cintorína, by mala viesť vychádzková trasa.

Hlavný vstupný bod do územia je navrhnutý z Kopčianskej ulice. Plánovaných je 2 100 parkovacích miest, z toho 1 600 v podzemných garážach, zvyšok na povrchu. Mali by byť rozšírené linky MHD a vybudované dve nové zastávky. Pre tých, ktorí uprednostňujú železničnú dopravu, by developer rád zriadil nové nástupište v poloe súčasnej jednokoľajovej železničnej trate č. 101.

Variant1.jpg
www.enviroportal.sk

S výstavbou prvej etapy by chcela spoločnosť Lucron začať v roku 2020, ukončiť ju chcú do roku 2025. Druhú fázu chcú potom postaviť v nasledujúcich piatich rokoch. Predpokladané náklady na realizáciu projektu sú odhadnuté na 90 miliónov eur. Viac info TU.

Variant2.jpg
www.enviroportal.sk

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X