Developerský projekt Rínok Rača kolauduje prvú a druhú etapu predaja

Rinok raca vystavba.jpg

Projekt bude tvoriť šesť obytných a tri polyfunkčné domy s bývaním a občianskou vybavenosťou.

Developerský projekt Rínok Rača v Bratislave kolauduje prvú a druhú etapu predaja. Ako informuje investor v tlačovej svojej správe, tento týždeň skolaudovali prvých 157 jednotiek v bytových domoch C1, C2 a C3.

Ďalšie kolaudačné konania sú v procese. Priemerná predajná cena bytu, ktoré sú v predaji je 289-tisíc eur s DPH, priemerná rozloha je 62,7 metra štvorcového. Projekt by mal byť úplne dokončený koncom roka 2024.

Rínok Rača bude tvoriť šesť obytných a tri polyfunkčné domy s bývaním a občianskou vybavenosťou vrátane obchodov, voľnočasového detského centra, reštaurácie a ďalších prevádzok. Z toho je osem samostatných objektov postavených na podzemných garážach so 636 parkovacími miestami (celkový počet parkovacích miest je 835). Spolu tu bude 474 bytov pre 860 ľudí. „Žiadna z budov neprevýši maximálne výšky v okolí a kľúčové miestne výhľady ostali zachované,“ konštatuje investor.

Súčasťou projektu bude aj materská škola. Tá sa bude nachádzať v objekte C3 a bude v správe mestskej časti. S rozlohou 360 metrov štvorcových bude slúžiť 40 deťom. Skolaudovaná bude ešte tento rok.

Developer zakomponoval do budúcej štruktúry lokality aj historický objekt Nemeckého kultúrneho domu a vytvára priamo pre neho, na žiadosť mestskej časti, nové parkovacie miesta. Projekt už prispel do rozpočtu mestskej časti Rača sumou viac ako milión eur. Tá peniaze použila na rekonštrukciu neďalekej základnej školy na Plickovej, ktorú žiaci využijú už v nasledujúcom školskom roku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk