Bratislavskí bežci budú súťažiť na Devínskej Kobyle, podujatie prebehne virtuálne

Beh Devínskou Kobylou
Foto: bdk.sk

Október klope na dvere a spolu s ním aj podujatie Beh Devínskou Kobylou.

Vedeli ste, že Beh Devínskou Kobylou má dlhoročnú tradíciu? Tento rok sa bude konať jeho 46. ročník. Organizátori nevedeli do poslednej chvíle, akou formou prebehne.

Epidemická situácia však nie je v okrese Bratislava priaznivá. Beh sa uskutoční, rovnako ako minulý rok, virtuálne.

Jedna hlavná trať

Bežci budú súťažiť počas soboty 23. októbra a nedele 24. októbra na jednej trati dlhej 6500 metrov. Zo štartu vyrazia v sobotu od 9.00 hod. a pobeží sa až do tmy do nedele.

Prihlasovanie nebude podmienené vekom, rozdelí sa iba na mužskú a ženskú kategóriu. Trať bude počas behu označená zvislým červeným značením na stromoch a vodorovným značením sádry na zemi.

Poplatok za prihlášku je dobrovoľný. Bežci musia rátať s tým, že budú športovať na vlastné nebezpečenstvo, keďže na podujatí nebudú prítomní zdravotníci.

Bez cien

Pri behu bude potrebné si odsledovať čas vyrazenia zo štartu a čas dorazenia do cieľa. Bežci do utorka 26. októbra do 20.00 hod. zašlú výsledný čas na email behdevinskoukobylou@gmail.com. K času uvedú bežci meno, ročník narodenia a klub, za ktorý chcú byť uvedení.

Ceny pre víťazov sa udeľovať nebudú. „Cenou pre všetkých bude znovu len účasť na tomto ďalšom virtuálnom a provizórnom 46. ročníku a hlavne dobrý pocit z behu na tejto krásnej trati,“ napísali organizátori na webe bdk.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk