Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie
Foto: ilustračné, nasadoprava
1. júna 2021 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Devínska Nová Ves bude v rámci parkovacej politiky navrhnutá ako jedna zóna

Ďalším dôležitým krokom zastupiteľstva bolo schválenie zverenia športového areálu Ivana Bukovčana.

Bratislavská mestská časť Devínska Nová Ves bude v rámci pripravovanej celomestskej parkovacej politiky navrhnutá ako jedna zóna. Rozhodli o tom miestni poslanci na minulotýždňovom zastupiteľstve.

Na sociálnej sieti o tom informoval starosta mestskej časti Dárius Krajčír. „Na zastupiteľstve sme pripomienkovali a schvaľovali všeobecne záväzné nariadenie (VZN) magistrátu k parkovacej politike. Našou hlavnou úlohou bolo stanoviť, či Devínska Nová Ves bude mať jednu zónu, alebo viaceré,“ uviedol Krajčír.

Ako jedna zóna

Po hlasovaní v príslušnej komisii a vychádzajúc z miestnych pomerov v statickej doprave sa rozhodli, že Devínska Nová Ves bude navrhnutá ako jedna zóna.

Bude to jasné, jednoduché a hlavne v prípade zavedenia parkovacej politiky efektívne riešenie. Budem trvať na tom, že parkovacia politika by mala byť spustená v celej Bratislave, až keď si budeme istí, že toto navrhnuté riešenie je funkčné,“ doplnil starosta.

Začnú s revitalizáciou

Ďalším dôležitým krokom miestneho zastupiteľstva bolo schválenie zverenia športového areálu Ivana Bukovčana 1-3 do správy DNV ŠPORT.

Budeme tak môcť začať s dlho očakávanou revitalizáciou tohto priestoru, aby slúžil predovšetkým škole, deťom, klubom i verejnosti,“ vysvetlil Krajčír.

Obytný súbor Slnečný vrch

Minulý týždeň sa konalo v mestskej časti tiež verejné prerokovanie k projektu obytného súboru Slnečný vrch.

Dokumenty a pripomienky z tohto prerokovania budú v programe najbližšej komisie výstavby a životného prostredia 2. júna,“ uzavrel Krajčír.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X