Devínska Nová Ves chce predĺžiť Eisnerovu ulicu, pretože výstavba štvrte Bory zaťaží dopravu

Bory 2

Mestská časť chce situáciu riešiť predĺžením Eisnerovej ulice a budovaním cyklotrás.

Bratislavská mestská časť Devínska Nová Ves chce predĺžiť Eisnerovu ulicu. Predĺženie súvisí s výstavbou novej štvrte Bory na hraniciach bratislavských mestských častí Lamač a Devínska Nová Ves (DNV). Podľa doterajších dopravných posúdení má výstavba výrazne zaťažiť dopravu. Pre agentúru SITA to uviedol starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír.

Predĺžiť Eisnerovu ulicu chce mestská časť čo najskôr, keďže výstavba Borov napreduje. Ulica by mala pokračovať okolo predajne Metro DNV a napojí sa na diaľnicu. „Vzhľadom na realizáciu rôznych projektov na tomto území požaduje mestská časť, aby v rámci výstavby bola vybudovaná aj táto komunikácia, ktorá značne odľahčí dopravu z tohto územia a aj z územia Devínskej Novej Vsi,“ uviedol Krajčír.

Pomôcť odbremeniť dopravu chce mestská časť aj plánovanými cyklotrasami. „Cyklotrasy sú jednou z našich hlavných priorít. V súčasnosti rokojeme s Bratislavským samosprávnym krajom, keďže v tejto záležitosti je súčinnosť kraja podstatná. Hneď, ako bude niečo pevne dohodnuté, budeme verejnosť informovať,“ dodáva Krajčír.

Na projekte rozšírenia Eisnerovej spolupracujú predstavitelia DNV, bratislavského magistrátu, ako aj niektorí investori, ktorí plánujú svoje projekty v tomto území.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk