Devínska Nová Ves má pri železničnej stanici nové parkovisko, je bezplatné

640px zst_devinska_nova_ves_03.jpg
zdroj foto: Autor: Wizzard – Vlastné dielo, CC BY-SA 4.0, commons.wikimedia.org

Parkovisko má 41 miest a pre vodičov, ktorí ho budú využívať, je bezplatné.

Bratislavská mestská časť Devínska Nová Ves v spolupráci so Železnicami Slovenskej republiky (ŽSR) vybudovala nové parkovisko pri železničnej stanici. Ako ďalej agentúru SITA informovala Ivana Popluhárová zo ŽSR, parkovisko má 41 miest a pre vodičov, ktorí ho budú využívať, je bezplatné.

Podľa Popluhárovej mestská časť v zmysle nájomnej zmluvy, platnej na najbližších desať rokov s možnosťou jej predĺženia o ďalších päť rokov, zaplatí ročne ŽSR celkové nájomné 240,68 EUR a bude sa na vlastné náklady starať o jeho celoročnú údržbu.

“Veľmi sa teším, že sme náš dlhodobý problém s parkovaním pri železničnej stanici vyriešili týmto elegantným a pre obidve strany výhodným riešením. Najväčším prínosom však bude nové parkovisko pre vodičov, ktorí sa kvôli nedostatku parkovacích miest pri stanici každý deň zbytočne stresovali,“ uviedol na margo nového parkoviska starosta Devínskej Novej Vsi Milan Jambor.

Parkovisko je jeden z prvých príkladov konkrétneho projektu budovania parkovísk pri železničných staniciach, ktorý ŽSR začali v marci tohto roku. Projekt funguje na princípe, že ŽSR poskytnú za zvýhodnené nájomné svoje voľné plochy pri železničných staniciach, obec alebo mesto na tejto ploche na vlastné náklady vybuduje parkovisko, ktoré bude spravovať.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk