Devínska Nová Ves plánuje budúci rok investovať 1,5 mil. eur do verejných priestranstiev

Anketa Devínska Nová Ves
Foto: Google maps

Medzi budúcoročné priority mestskej časti patrí rozšírenie kapacít materských a základných škôl, príprava na realizáciu obchvatu, či dokončenie projektu Rybník.

Bratislavská mestská časť Devínska Nová Ves plánuje na budúci rok investovať do verejných priestranstiev 1,5 milióna eur. Ako pre agentúru SITA uviedol starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír, všetky budúcoročné investície mestskej časti pôjdu z grantov, rozpočtu hlavného mesta SR Bratislavy a z rozpočtu mestskej časti. „V žiadnom prípade neplánujeme zaťažovať mestskú časť úvermi,“ vysvetlil Krajčír.

Budúci rok chce Devínska Nová Ves pokračovať v rekonštrukcii ciest, chodníkov, športových areálov, materských či základných škôl, Klubu dôchodcov, vo výstavbe vyhliadkovej veže, v rekonštrukcii vodnej nádrže a terasy Milana Marečka a vo výsadbe novej zelene.

Medzi budúcoročné priority mestskej časti patrí rozšírenie kapacít materských a základných škôl, príprava na realizáciu obchvatu, dokončenie projektu Rybník, zintenzívnenie kampane zameranej na prehlasovanie si trvalého pobytu a zavedenie poriadku, čo sa týka výskytu čiernych stavieb. Práve na tie sa zamerala aj kampaň, ktorú mestská časť organizuje v podobe auditu stavieb.

Chcel by som preto dodatočne vyzvať občanov, ktorí nemajú náležité dokumenty či povolenia k svojim stavbám, aby využili našu ponuku dostaviť sa na Miestny úrad Devínska Nová Ves, kde im vieme poskytnúť potrebné poradenstvo, aby predišli vysokým pokutám, a zabezpečiť zlegalizovanie výstavby ich nehnuteľností,“ dodal na záver starosta Dárius Krajčír.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk