Diaľniční policajti prenasledovali na diaľnici D2 BMW plné cudzincov, chytili ich až pred Brnom

Policia dialnica ceska republika utecenci nahanacka titulka.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Hliadka diaľničného oddelenia PZ Malacky vykonávala v nedeľu v dopoludňajších hodinách hliadkovú službu na diaľnici D2 smerom do Českej republiky.

Krátko pred 10.15 hod. spozorovali policajti neúmerne zaťažené vozidlo značky BMW 5 s poznávacou značkou Veľkej Británie. Z uvedeného dôvodu sa policajti rozhodli vodiča tohto vozidla predpísaným spôsobom zastaviť. Vodič však na výzvy policajtov nereagoval a v jazde s vozidlom pokračoval. Policajti výzvu na zastavenie zopakovali, ale vodič namiesto toho, aby s vozidlom zastavil, výrazne zvýšil rýchlosť.

Policajti počas prenasledovania vozidla po celý čas výstražným rozhlasovým a svetelným zariadením vyzývali k zastaveniu, avšak vodič výzvy policajtov nerešpektoval a bezohľadnou jazdou ohrozoval život a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky. Vodič, počas toho ako unikal pred hliadkou PZ, prekračoval maximálnu rýchlosť, predbiehal z oboch strán, dokonca sa snažil vozidlo hliadky PZ vytlačiť z cesty.

polícia dialnica ceská republika utecenci nahanacka
Zdroj: KR PZ Bratislava

V niektorých úsekoch diaľnice rýchlosť jeho jazdy dosahovala až 209 km/h. Policajti prenasledovali podozrivé vozidlo až k hraniciam s Českou republikou. Po prekročení hraníc sa hliadka telefonicky skontaktovala s Políciou Českej republiky, ktorá uzatvorila premávku na diaľnici.

Vodič bol nakoniec pár kilometrov pred Brnom nútený s vozidlom zastaviť. Vo vozidle sa nachádzalo 8 osôb Irackej národnosti, ktoré boli zadržané a eskortované hliadkami cudzineckej polície Českej republiky. Vodič bol po zastavení vozidla podrobený dychovej skúške. Jej výsledok bol negatívny.

Diaľniční policajti počas cezhraničného prenasledovania nepoužili na zastavenie vozidla donucovanie prostriedky z dôvodu, že vo vozidle sa nachádzal neznámy počet osôb, ktoré by mohli byť ohrozené na živote a zdraví. Počas prenasledovania sa nikto nezranil.

polícia dialnica ceská republika utecenci nahanacka
Zdroj: KR PZ Bratislava
polícia dialnica ceská republika utecenci nahanacka
Zdroj: KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk