Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sprava_komunikacii.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bratislava.sk
13. októbra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Dispečeri bratislavského magistrátu majú dva nové automobily, spoznáte ich ľahko

Vozidlá budú slúžiť pracovníkom dispečingu z oddelenia správy komunikácií na lepšie a operatívnejšie zasahovanie v teréne. Služobné autá sú určené na efektívnejšie zabezpečovanie kontroly verejných priestranstiev a operatívnejší zásah v teréne pri mimoriadnych udalostiach. Automobily sú ľahko rozpoznateľné, pretože sú označené logom mesta a mestskými farbami.

„Vozidlá sme zakúpili našim dispečerom preto, aby mohli rýchlejšie zasahovať v teréne. Som presvedčený, že obzvlášť teraz, keď prichádza zima, budú tak môcť naši dispečeri efektívnejšie kontrolovať zjazdnosť komunikácií. Vozidlá sú vybavené aj do ťažšie dostupného terénu,“ vysvetlil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

„Naším cieľom je skvalitňovať služby pre našich obyvateľov, a to sa dá len tým, že adekvátne vybavíme našich pracovníkov, ktorí pracujú v teréne, potrebnou technikou,“ doplnil riaditeľ magistrátu Martin Maruška. „Cieľom je efektívnejšia kontrola a zabezpečovanie bežnej údržby v meste,“ dodal Maruška.

Zakúpené boli dve autá – Škoda Fabia kombi a Škoda Yeti, ktorá je vybavená pohonom 4×4. Obe vozidlá sú biele a majú na sebe logo mesta Bratislavy. Vozidlá zakúpilo hlavné mesto za približne 20-tisíc eur. Obe autá sú zároveň vybavené majákom a výstražným osvetlením na zadnom okne s nápisom „správa komunikácií“, kde je uvedený aj telefonický a e-mailový kontakt na dispečing mesta na oddelení správy komunikácií tak, aby občania vedeli, na koho sa v prípade potreby obrátiť. Na tieto kontakty bude tiež možné nahlasovať poruchy na cestách, či upozorniť na prekážky na komunikáciách alebo na zníženú zjazdnosť ciest.

Oddelenie správy komunikácií hlavného mesta SR Bratislavy zodpovedá za zjazdnosť a schodnosť miestnych komunikácií I. a II. triedy a prejazdných úsekov ciest I. až III. triedy, chodníkov, lávok a verejných priestranstiev, ktoré spravuje. Celkovo ide o približne 450 km ciest I. a II. triedy, 249 zastávok MHD, 1 228 priechodov pre chodcov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X