Diváci hlasovali. Pozrite sa, čo sa im na SND páči najviac

SND
depositphotos.com modern architecture of slovak national theater in Bratislava, Slovakia

Slovenské národné divadlo zverejnilo výsledky diváckeho prieskumu, v ktorom sa pýtalo na repertoár, aktivity a kvalitu služieb.

Najviac očakávaným titulom Činohry Slovenského národného divadla (SND) v Bratislave v nadchádzajúcej sezóne je inscenácia Viliama Klimáčka Sissi (úteky Alžbety Rakúskej), ktorú SND uvedie v premiére 7. júna 2016.

Najobľúbenejšou herečkou 95. divadelnej sezóny sa stala Táňa Pauhofová, za ktorú hlasovalo 318 divákov. Tesne za ňou sa umiestnili herečky Emília Vášáryová a Petra Vajdová.

Emília Vašáryová, Táňa Pauhofová, Petra Vajdová
SITA

Najobľúbenejším hercom Činohry SND sa stal Robert Roth s 252 diváckymi hlasmi. Druhé miesto obsadil Ľuboš Kostelný a za ním sa umiestnil Tomáš Maštalír, vyplýva to z prieskumu SND.

Naša prvá divadelná scéna uskutočnila divácky prieskum koncom 95. divadelnej sezóny, od 26. do 30. júna tohto roka. Diváci v dotazníku mohli prejaviť svoj názor na repertoár, aktivity a kvalitu služieb SND. Do prieskumu, ktorý bol rozdelený podľa žánrového zamerania do troch okruhov – činohra, opera a balet, sa zapojilo 1 586 respondentov.

Robert Roth, Tomáš Maštalír, Ľubo Kostelný
SITA

Do dotazníka zameraného na Činohru SND sa zapojilo 824 divákov. Tí tiež mohli vyjadriť svoju spokojnosť s tohtoročnou slovansko-slovenskou sezónou Činohry SND. Viac ako 89 percent z nich sezóna zaujala, sedem percent nebolo spokojných s výberom titulov a tri percentá zaujala len čiastočne.

Ako ďalej vyplynulo z prieskumu, najočakávanejším premiérovým titulom Opery SND je Beethovenov Fidelio. Do dotazníka zameraného na Operu SND sa zapojilo 449 divákov národného divadla.

V obľúbenosti u nich zvíťazila sopranistka Ľubica Vargicová, za ktorú hlasovalo 172 divákov. Druhé miesto obsadila sopranistka Adriana Kohútková a tretie miesto patrí mezzosopranistke Terézii Kružliakovej.

opera SND
ilustračné: SITA

Najobľúbenejším sólistom Opery SND sa stal tenor Ján Babjak, ktorý od divákov získal 109 hlasov. Za ním sa v prvej trojici umiestnili Martin Malachovský a Pavol Remenár.

V retrospektívnom pohľade na popularitu premiérových titulov 95. sezóny zvíťazila inscenácia Romeo a Júlia v réžii slovinského javiskového mága Diega de Breu.

Fanúšikovia Baletu SND, z ktorých sa do prieskumu zapojilo 313 divákov, si za najobľúbenejšiu novú inscenáciu ukončenej sezóny zvolili veľkovýpravný balet Korzár.

Najväčší dojem na nich túto sezónu urobila vedúca sólistka Baletu SND Romina Kołodziej, ktorej prejavilo priazeň 106 respondentov. Do prvej trojice baletných sólistiek sa zaradili Nikoleta Stehlíková a Viola Mariner.

balet SND
ilustračné: SITA

Najobľúbenejším sólistom Baletu SND sa stal Orazio Di Bella, za ktorého hlasovalo 65 divákov. Tesne za ním sa umiestnili Andrej Szabo a Peter Dedinský.

Najočakávanejším titulom budúcej sezóny sa stal koprodukčný projekt Baletu SND a orchestra Cigánski diabli – Carmen á la Gypsy Devils.

Diváci sa v prieskume vyjadrili aj ku kvalite služieb SND. S prácou zamestnancov pokladníc bolo 45 percent účastníkov prieskumu veľmi spokojných, 47 percent vyjadrilo čiastočnú spokojnosť, päť percent prejavilo malú spokojnosť a tri percentá z opýtaných boli so službami v pokladniciach nespokojné.

Úplnú spokojnosť s výškou cien vstupeniek do SND vyjadrilo 81 percent divákov. Viac ako päť percent respondentov si myslí, že ceny vstupeniek sú nižšie v porovnaní s ostatnými divadlami a pre 12 percent opýtaných sú ceny príliš vysoké.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk