Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Divadlo Aréna
Foto: archívne, SITA
23. júna 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Divadlo Aréna prejde rekonštrukciou, Bratislavský kraj chce doň investovať viac ako 4 mil. eur

Rozsiahla rekonštrukcia divadla prinesie moderné technológie či nové hľadisko.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zrekonštruuje Divadlo Aréna v Bratislave za viac ako 4 mil. eur. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, v ktorom samospráva hľadá dodávateľa stavebných prác.

Predmetom zákazky je rekonštrukcia a prestavba Divadla Aréna v rozsahu podľa spracovaného projektu stavby,“ uvádza sa v oznámení.

Predpokladaná hodnota zákazky je 4 214 081 eur bez DPH a lehota na predkladanie ponúk do verejnej súťaže je do 8. júla. Doba realizácie je stanovená na 18 mesiacov. Rozsiahla rekonštrukcia divadla prinesie moderné technológie či nové hľadisko.

Navrhovaná rekonštrukcia nahrádza novotvar oblúkového segmentového zastrešenia sedlovou strechou,“ uvádza sa v oznámení. Súčasťou stavby sú aj jestvujúce spevnené plochy – chodníky, parkovisko a prístupová areálová komunikácia. Existujúce inžinierske siete prechádzajúce areálom nebudú rekonštrukciou dotknuté.

Prípojky budovy divadla a vodnej veže budú čiastočne rekonštruované, rovnako areálové rozvody. Nespevnené plochy budú zatrávnené, jestvujúca vzrastlá zeleň nebude rekonštrukciou dotknutá,“ dopĺňa obstarávateľ.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X