Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Divadlo Astorka Korzo ´90, Staré Mesto
maps.google.sk
5. júna 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Divadlo Astorka pripravuje novinku, bude o manželstve a živote

V réžii Vladimíra Strniska účinkujú v hre Hanocha Levina Život je taký (The Labor of Life) Ľubo Gregor, Zita Furková a Vlado Černý, trojica umelcov, ktorá sa stretla v legendárnom Divadle na korze a stála aj pri vzniku dnešnej Astorky.

BRATISLAVA 5. júna – Metaforu ľudského života prostredníctvom 50-ročného vzťahu manželov Jonu a Levivy Popochovcov ponúkne v závere svojej 26. divadelnej sezóny bratislavské divadlo Astorka Korzo ´90. Premiéra inscenácie hry dramatika Hanocha Levina Život je taký (The Labor of Life) sa v sídle Astorky na Námestí SNP 33 uskutoční 14. júna o 19:00 a verejná generálka bude v pondelok 6. júna o 11:00. Agentúru SITA o tom informovali z Divadla Astorka Korzo ´90.

Ako ďalej informovalo divadlo, Hanoch Levin (1943 – 1999), jeden z najvýznamnejších a najuznávanejších izraelských dramatikov, zanechal obrovský umelecký a duchovný odkaz – 56 divadelných hier, rôzne skeče, piesne, dve knihy prózy, jednu knihu básní a dve knižky pre deti. Už počas vysokoškolských štúdií mal svoj pravidelný satirický stĺpček, a groteska, satira, humor, obzvlášť čierny, sa stali základom mnohých jeho divadelných hier.

Spolunažívanie hlavných hrdinov hry Život je taký (The Labor of Life), manželov Jonu a Levivy Popochovcov, odzrkadľuje rôzne fázy partnerského života. Láska sa strieda s nenávisťou, chvíľky harmónie vystrieda hádka a porozumenie sa razom zmení v prudkú výmenu názorov, až bitku.

Navonok dominantný Jona vyčíta svojej manželke Levive nudu, stereotyp, odcudzenie a pravidelne jej oznamuje, že ju opúšťa. Leviva pôsobí ako submisívna manželka, ktorá sa musí mužovi vo všetkom podriadiť. Ale život je už raz taký, že nie je všetko tak, ako to navonok vyzerá. Možno práve energia, vášeň, nápaditosť aj v hádkach je tým putom, ktoré manželov dlhé roky spája. Napokon vždy, keď si má Jona vybrať medzi slobodou, životom osamote, kde sa všetko môže, a starým dobrým domovom, tak svoju manželku napokon nikdy neopustí. Aspoň nie doteraz. Je však možné, že v jednu zimnú noc, kedy k Popochovcom nečakane zavíta starý priateľ Gunkel, sa všetko zmení, avizuje v anotácii k hre Astorka Korzo ´90.

V réžii Vladimíra Strniska účinkujú v hre Ľubo Gregor, Zita Furková a Vlado Černý. Všetci traja umelci sa už stretli v legendárnom Divadle na korze na prelome 60. a 70. rokov 20. storočia a v roku 1990 spoluzakladali dnešnú Astorku. Inscenačný tím hry Život je taký ďalej tvoria: Peter Kerlik (preklad), Tomáš Janovic (verše), Andrea Domeová (dramaturgia), Laco Lučenič (hudba), Oliver Csiky (scéna) a Simona Vachálková (kostýmy).

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X