Divadlo SkRAT avizuje tento mesiac premiéru

divadlo
ilustračné: pixabay.com

Extrakty a náhrady je názov hry, ktorú koncom januára ponúkne svojim priaznivcom bratislavské alternatívne divadlo SkRAT. Premiéra novinky, ktorá je autorským dielom celého divadelného kolektívu SkRAT sa v bratislavskom priestore pre súčasnú kultúru A4 v budove YMCA na Karpatskej ulici uskutoční 28. januára o 20. hodine.

Text inscenácie, pod ktorú sa podpísali Ingrid Hrubaničová, Ľubo Burgr, Milan Chalmovský a Vlado Zboroň, vznikol prostredníctvom zaznamenávania a prepisu skúšok. Spoluautori počas nich reagovali vo vyhrotených situáciách na aktuálne témy, ktoré ich tešia, inšpirujú alebo rozčuľujú, informovala o tom Sandra Polovková z A4. Na premiéru sa už začali predávať lístky cez webstránku http://a4.interticket.sk.

Ešte pred premiérou pripravuje SkRAT v A4 niekoľko predstavení. Nový kalendárny rok odštartuje divadlo v stredu 13. januára reprízou inscenácie „Môj lov!(e)“ v réžii Dušana Vicena. Na 19. január avizuje po dlhšej prestávke reprízu inscenácie Paranoja a na 21. január hru Nemusím veľa, stačí dobre?

Pre tých, ktorých zaujíma pozadie tvorby divadla SkRAT, je určená kniha Kryptotyp, ktorú koncom roka 2015 vydalo vydavateľstvo Kalligram. „Prostredníctvom nej sa dozviete veľa o tom, ako naše inscenácie vznikajú. Prečítate si kompletný text inscenácie Tabu, zistíte mnoho o našej novej inscenácii Extrakty a náhrady,“ avizujú divadelníci zo SkRAT.

Viac podrobností o divadelnom, ale aj filmovom či hudobnom a ďalšom programe A4 možno nájsť na webstránke http://www.a4.sk/.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk