Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tiche parkety vrzgaju1 april 2016.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: DIVADLO Ticho a spol.
31. augusta 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skTS

Divadlo TICHO a spol. otvára sezónu koncertom aj premiérou novej inscenácie

Otvorenie novej v poradí už 7. sezóny divadla TICHO a spol. sa začne v piatok 23. septembra 2016 vernisážou výstavy fotografií Jakuba Branického LEHO (HOLE – diera – trochu inak…) a koncertom zoskupenia Tiché parkety vŕzgajú vol. 2 o 19.00 hodine.

V sezóne 2016/2017 bude uvedená aj premiéra novej pôvodnej inscenácie zakladateľky a umeleckej vedúcej divadla Viki Janouškovej s názvom Zdanlivo slepá ulička. O réžiu inscenácie sa postarala Viera Dubačová, prvýkrát ju budete môcť vidieť 30. septembra a 1. októbra 2016.

Premiéra inscenácie Zdanlivo slepá ulička je ďalšou pôvodnou inscenáciou divadla a jeho zakladateľky Viki Janouškovej a v poradí už druhou v spolupráci s režisérkou Vierou Dubačovou, ktorá do nej prinesie svojho neopakovateľného humorno-poetického duchu a cítenie. Z prvej uvedenej hry tohto tímu – Všade tá rieka…! – sa tu objavia aj herci Judita Hansman a Michal Ďuriš a pribudol scénograf Jakub Branický.

„Ako vo väčšine inscenácií sa opäť dotkneme, pre nás nevyčerpateľnej témy času, no úplne z inej strany, témy sily myslenia človeka, témy stôp, ktoré môže v živote človek za sebou zanechať a pokúsime sa ohmatať spôsob, ako svoje neobyčajné zážitky a skúsenosti dokáže odovzdať inému, na ne nepripravenému človeku…„ hovorí Viki Janoušková.

Uvedené témy sú blízke autorke i režisérke a korešpondujú i s dramaturgickým programom divadla TICHO a spol., ktoré venuje vo všetkých svojich líniách zásadnú pozornosť reflexii miesta hodnôt v dnešnej spoločnosti a snaží si hľadať „svoje“ priority a „svoj“ rebríček hodnôt…

V rámci výstavy fotografií uvidíte nevšedné snímky. Fotografie, ktoré vznikajú náhodným postláčaním tlačidiel mobilu po vložení do vrecka, zaujali mladého scénografa divadla Jakuba Branického natoľko, že sa rozhodol venovať vreckám a dieram v odeve systematicky aj naďalej.

„Občas to bola náhoda, niekedy zámer a na záver dokonca aj cielená úprava daného kusu oblečenia, čo vyústilo do troch sérií fotografií dier a svetla rôzneho druhu a charakteru. Na fotkách môžete vidieť  nielen intímnu a obnaženú časť môjho šatníka, ale aj môj pohľad na to, čo pre mňa znamená diera v odeve,“ uvádza autor.

Hudobno-divadelný projekt mladých hudobníkov a režiséra Roba Horňáka už na prvom koncerte v apríli dokázal skombinovať komorné divadelné prostredie s energiou klasického rocku ako aj prelínanie rytmov a melódií rockových legiend spolu s energiou speváčok – študentiek herectva. Po nadšených ohlasoch sa mladí umelci na úvod sezóny vracajú späť. Predstavia sa: Filip Krišš – akordeón, Jakub Branický – basgitara, Zuzana Šťastná – spev, Juliana Hamranová – spev, Dušan Klimovský – bicie, Rastislav Dubovský – gitara, Marek Suchoža – klasická gitara, Ľubomíra Verbovská – violončelo, Pavol Makara – klavír.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X