Diviaky sa opäť objavili na sídlisku v Karlovej Vsi, "pásli" sa priamo pod balkónmi

Diviaky v Karlovej Vsi
Foto: Facebook/ Dlhé Diely - Susedská pomoc, Michael Hruda - koláž Bratislavadeň

Skupinka diviakov si nevšímala okoloidúcich ľudí, nebáli sa ani dupotu.

Pre obyvateľov Karlovej Vsi nie sú diviaky ničím novým. Zvieratá bežne vidieť aj za bieleho dňa na rôznych miestach mestskej časti. Obyvatelia hlásili ich výskyt v okolí Líščieho údolia, na území medzi Karlovou Vsou a Dúbravkou či na uliciach Dlhých Dielov.

Najnovšie bolo skupinku diviakov vidieť v utorok 14. decembra na Veternicovej ulici. Všimol si ich pán Michael a ich fotografie zavesil na Facebook Dlhé Diely-Susedská pomoc.

„Myslím, že vyžierali tú skalku, čo sa tam v lete rozrástla,“ uviedol Michael. Diviaky sa „pásli“ rovno pod balkónmi bytovky okolo 22.00 hod.

Diviaky v Karlovej Vsi
Diviaky na Veternicovej ulici. Foto: Facebook/ Dlhé Diely - Susedská pomoc, Michael Hruda

Zvieratám nevadili ani okoloidúci. Pokúšali sa skupinku zahnať dupotom, no s diviakmi to ani nepohlo a pokračovali v hľadaní potravy.

Ak stretnete na ulici diviaka, nemali by ste robiť prudké pohyby a vyhnite sa priamemu očnému kontaktu so zvieraťom. Snažte sa pomaly ustupovať a pokojne sa vzdialiť. Ak by bol s vami pes, dajte si ho na vôdzku.

V prípade premnožených diviakov je možné požiadať o mimoriadny odlov. Ak by ste natrafili na uhynutého diviaka, je potrebné volať mestskú políciu na číslo 159.

Diviaky v Karlovej Vsi
Diviaky na Veternicovej ulici. Foto: Facebook/ Dlhé Diely - Susedská pomoc, Michael Hruda

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk