Diviaky sa opäť približujú k mestu. Pre odlov budú Mestské lesy v Bratislave uzatvorené

Diviak odlov diviaky
Foto: ilustračné, GettyImages

Mestské lesy žiadajú návštevníkov, aby sa z bezpečnostných dôvodov v uvedenom čase tejto lokalite vyhli.

Mestské lesy v Bratislave oznamujú občanom uzáveru v súvislosti s plánovaným hromadným odlovom diviakov. Tieto preventívne opatrenie bude realizované v stredu 24. januára v oblasti Krásny vrch. Počas stredy dôjde k olovu diviakov v čase medzi 7.00 a 14.00 hod.

Uzávera sa týka Asfaltovej cesty Horáreň Krasňany – U Slivu, červenej turistickej trasy Tri Duby – Spariská a Krasňanský singletrail. Príslušníci lesnej stráže budú na uzáveru dohliadať. Mestské lesy žiadajú návštevníkov, aby sa z bezpečnostných dôvodov v uvedenom čase tejto lokalite vyhli. Ostatné časti lesoparku a asfaltové cesty v okolí budú priechodné po celú dobu bez obmedzenia.

Momentálna vysoká početnosť diviakov v Malých Karpatoch viedla k ich častému výskytu na sídliskách a v záhradách. S nedostatkom prirodzených predátorov, ako sú vlci, je jediným efektívnym prostriedkom na reguláciu ich početnosti poľovníctvo. Mestské lesy sú si vedomé závažnosti situácie a reagujú na podnety obyvateľov, pravidelne regulujú počet diviakov počas celého roka.

Intenzívny odlov je v pláne počas pracovných dní doobeda, mimo hlavnej rekreačnej sezóny, aby sa obmedzenia dotkli čo najmenšieho počtu návštevníkov. Individuálny odlov sa zvýšil najmä v oblasti nad Kramármi a Kolibou. Veterinári pokračujú v odchytávaní problémových diviakov do klietok v intraviláne mesta.

Počas uplynulej poľovnej sezóny bolo odlovených 500 kusov diviakov. Mestské lesy zároveň žiadajú o dodržiavanie pokynov lesnej stráže. Informácie o uzávere sú vopred vyznačené aj priamo v teréne cez informačné tabule.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk