Diviaky sa v Karlovej Vsi zdržiavajú najmä na neudržiavaných súkromných pozemkoch

Diviaky v Karlovej Vsi
Foto: ilustračné, GettyImages

Mestská časť zároveň verejne vyzýva štátne inštitúcie, aby sa premoženými diviakmi zaoberali intenzívnejšie.

Diviaky sa v Karlovej Vsi zdržiavajú najmä na neudržiavaných súkromných pozemkoch. Ako informuje hovorca mestskej časti Branislav Heldes, samospráva vyzvala majiteľov najväčších neudržiavaných pozemkov, aby ich upratali, zbavili po lete spadnutého ovocia a prípadné poškodené dreviny ošetrili.

Práve tieto zanedbané pozemky sú úkrytom desiatok kusov divej zveri,“ uviedol. Karlova Ves zároveň vyzýva štátne inštitúcie, aby sa premoženými diviakmi zaoberali intenzívnejšie.

Podnety od obyvateľov

Karlova Ves zaznamenala v posledných týždňoch rastúci trend podnetov od obyvateľov. „Diviaky sa vyskytujú na Starých gruntoch v blízkosti vysokoškolských internátov, v Parku SNP v Líščom údolí aj na Dlhých dieloch na uliciach Hlaváčiková, Veternicová či Hany Meličkovej,“ priblížil hovorca.

Tento týždeň sa diviaky objavili aj pred miestnym úradom, kde poškodzovali zeleň. Mestská časť situáciu považuje za vysoko neštandardnú. „Rozhodnutie štátnych inštitúcií, ktoré žiadajú, aby obyvatelia nahlasovali diviaky e-mailom, je neúčinné,“ zdôraznil Heldes.

Upozornenie pre majiteľov

Miestny úrad upozornil majiteľov šiestich najväčších neudržiavaných, zarastených a znečistených pozemkov, že ich plochy môžu byť útočiskom pre diviaky.

Tie sa tam schovávajú a voľne sa pohybujú po Karlovej Vsi, čo predstavuje nebezpečenstvo pre obyvateľov, ako aj ich prípadné domáce zvieratá.

Keďže sa tieto pozemky nachádzajú v intraviláne, sú súčasťou verejnej zelene, je potrebné zabezpečiť ich pokosenie a vyčistenie,“ uzavrel s tým, že ide o vlastníkov pozemkov nad Devínskou cestou, v lokalite Krčace či na Starých gruntoch.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk