Diviaky trápia aj Dúbravku, obyvatelia môžu hlásiť výskyt zvierat na políciu

Diviak, divá zver,
Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com

Obyvatelia videli čriedy diviakov na viacerých dúbravských uliciach.

Problémy s diviakmi nemajú len Karlovu Ves a časti Starého Mesta, ale aj určité lokality Dúbravky. Staré Mesto začalo odchytávať diviaky do špeciálnych klietok, čo má za cieľ znížiť počet zvierat, pretože sa začínajú stávať nebezpečnými pre ľudí.

Obyvatelia videli diviaky v rôznych hodinách. Pani Iva napísala, že ich stretla o 6.00 hod. pri záhrade od Janka Alexyho smerom k lamačským autobusom.

„Samica s mláďaťom vybehla z kríka na chodník desať metrov rovno predo mňa. Našťastie po pár sekundách pochopila, že sa ponáhľam na autobus a vrátila sa do krovia,“ opísala obyvateľka.

Pani Irena videla asi 10 diviakov na Bullovej ulici pred Domovom sociálnych služieb prof. Karola Matulaya pre deti a dospelých. Zanechali po sebe rozrytý trávnik.

Ďalší obyvateľ videl diviaka o 17.30 hod. pri záhradách za zastávkou Horné Krčace. „Pravidelne sa tam chodí kŕmiť a prechádza cez chátrajúci plot nezabezpečenej záhrady. Videl nás z 20 metrov a vôbec sa nebál,“ dodal. Pri Dome kultúry Dúbravka v ranných hodinách videla diviaka pani Jana.

Mestská časť na sociálnej sieti upozorňuje, aby ste v prípade výskytu diviakov volali na políciu na číslo 158.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk