Diviaky v Karlovej Vsi sú čoraz odvážnejšie, podľa obyvateľa začali už aj útočiť na ľudí

diviaky Karlova Ves
Foto: Facebook/ Karlova Ves/ Dlhé Diely = naša srdcovka, Erik Semančík

Diviaky sa pásli pri detskom ihrisku v ranných hodinách a rodinka zvierat začala útočiť. Dávajte si pozor pri pobyte v exteriéri.

Typickým symbolom Karlovej Vsi nie sú len vinohrady či pekná príroda, ale za posledné roky aj výskyt diviakov. Karlova Ves spolu s Dúbravkou a časťami Starého Mesta patrí k mestským častiam, kde tieto zvieratá vidieť najviac.

Diviaky už nie sú flegmatické

Diviaky sa pohybujú na sídliskach v stádach a často ich vidieť aj v ranných či poobedných hodinách, kedy ľudia chodia do práce, do školy s deťmi alebo na prechádzky so psíkmi. Odporúča sa, aby ste v prípade stretu s diviakom mali psa na vôdzke a pomaly ustupovali.

Pán Erik sa podelil o svoj zážitok s diviakmi na sociálnej sieti. V pondelok 22. augusta v ranných hodinách videl rodinku diviakov pri detskom ihrisku za panelákmi na Púpavovej ulici č. 20 – 36.

„To, že tu máme diviaky pravidelne, už všetci dobre vieme, ale dodnes boli buď plaché, alebo flegmatické. No dnes ráno už začali útočiť,“ opísal obyvateľ.

Ulovili tisícky diviakov

Podľa odborníkov majú diviaky mladé dvakrát ročne, a to na jar a jeseň. Poľovníci v uplynulej sezóne odlovili 72-tisíc diviakov na Slovensku, celkovo z prírody spolu s uhynutými kusmi ubudlo 76-tisíc diviakov.

O vyjadrenie sme požiadali aj Miestny úrad v Karlovej Vsi. Prípad napadnutia človeka diviakom neevidujú.

„Keďže kompetencie našej samosprávy sú veľmi obmedzené a tento problém sa z roka na rok zhoršuje, obrátili sme sa na najvyššie inštitúcie v štáte a aj formou neustálej medializácie vytvárame tlak na zodpovedných, aby túto situáciu nepodceňovali,“ informoval hovorca Branislav Heldes.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk