Diviaky v Karlovej Vsi sú premnožené, húfne sa objavujú na viacerých miestach

Diviaky v Karlovej Vsi
Foto: ilustračné, GettyImages

Bratislavský poľovník videl v parku pokope približne 40 diviakov.

Diviaky sa v niektorých častiach hlavného mesta vyskytujú vo väčších počtoch pre husté lesy a porasty, ako napríklad v Karlovej Vsi či Dúbravke.

Obyvatelia si zvykli, že zvieratá dávno stratili plachosť a na ulici ich možno stretnúť aj počas dňa. V Karlovej Vsi ich veľakrát ľudia nafotili v Líščom údolí či na Dlhých Dieloch. Na konci júla sme informovali o diviačej rodinke pri internátoch v Mlynskej doline.

Miestny úrad v Karlovej Vsi zaznamenal za posledné obdobie viacero podnetov o výskyte diviakov. Istý bratislavský poľovník videl v Parku SNP v Líščom údolí približne 40 diviakov vrátane veľkých samcov, samíc aj malých diviakov.

Diviaky sú nevyspytateľné a keď sú s mladými, môžu byť o to nebezpečnejšie. Karlova Ves odporúča nenechávať zvyšky potravy v okolí smetných košov a taktiež ich nevyhadzovať z balkóna. Ak uvidíte pri prechádzke so psom diviaka, dajte si ho hneď na vôdzku.

„Povolenia na odlov premnožených diviakov vydáva Okresný úrad. Mestské lesy majú odlov plánovaný priebežne až do konca tohto roka,“ informuje mestská časť na svojej sociálnej sieti.

Ak uvidíte diviaka vo vašom obydlí, volajte na číslo 159.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk