Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Diviaky v Karlovej Vsi
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Gettyimages, Facebook/ Objektív Karlova Ves - koláž Bratislavadeň
23. októbra 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skFacebook Diskusia()

Diviaky v Karlovej Vsi opäť úradovali, rozryli celý park. Mestská časť ich odlov zatiaľ nechystá

Diviaky majú na svedomí rozrytý pozemok v Líščom údolí.

Karlova Ves je jednou z tých bratislavských lokalít, ktoré čelia náporu diviakov každý rok. Dôvodom je najmä to, že v tejto lokalite je veľa zelene, parkov a lesov.

Diviaky vidieť nielen pod rúškom tmy, ale môžete na nich naraziť aj ráno cestou do práce. Obyvatelia pravidelne hlásia výskyt zvierat na rôznych miestach. Zatúlali sa dokonca aj medzi internáty do Mlynskej doliny.

Na Facebooku Objektív Karlova Ves pribudli fotografie z Líščieho parku. Vidieť na nich kompletne rozrytú zem. Stránka skonštatovala, že situácia s premnoženými diviakmi začína byť neúnosná. Taktiež podotkla, že ľudia neevidujú žiadnu aktivitu, ktorou by došlo k regulácii diviakov.

Diviaky v Karlovej Vsi
Rozrytý park v Karlovej Vsi.Foto: Facebook/ Objektív Karlova Ves

Hovorca miestneho úradu v Karlovej Vsi Branislav Heldes nám potvrdil, že Park SNP v Líščom údolí patrí medzi lokality, z ktorých má úrad najviac podnetov od obyvateľov. Často vidieť diviaky aj medzi Karlovou Vsou a Dúbravkou či na Kráľovej hore na Dlhých Dieloch.

„Vzniknutá situácia nás mrzí o to viac, že sme mali čerstvo vykosené a upravené trávniky, ktoré diviaky poškodili,“ uviedol hovorca na margo rozrytého pozemku.

Diviaky v Karlovej Vsi
Rozrytý park v Karlovej Vsi.Foto: Facebook/ Objektív Karlova Ves

V prípade premnožených diviakov je možné požiadať o mimoriadny odlov diviačej zveri. Pýtali sme sa, či mestská časť chystá túto jeseň odlov diviakov v konkrétnych lokalitách.

Karlova Ves podľa hovorcu žiada pravidelne Mestské lesy v Bratislave o odlov premnožených diviakov. Pre zvýšenú návštevnosť ľudí v lesoch počas denných aj nočných hodín to nie je také jednoduché. Obyvatelia dotknutých častí sa tak skoro zrejme odlovu diviakov nedočkajú.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X