Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cesta lesopark nase karpaty mtbiker.jpg
Zdroj: Foto ilustračné: www.facebook.com MTBiker
29. septembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Dlho očakávaná oprava zdevastovanej cesty

Do lesoparku k horárni nad Krasňanmi by mala chodiť v budúcnosti aj MHD.

Hlavné mesto plánuje rekonštruovať zdevastovanú cestu, ktorá vedie z bratislavskej mestskej časti Rača-Krasňany do lesoparku k horárni. Dlho neudržiavaná časť ulice Pekná cesta s mnohými výtlkmi je veľmi často využívaná Bratislavčanmi, ktorí smerujú za oddychom do bratislavských lesov. Rekonštrukčné práce začnú v pondelok 30. septembra a ukončenie pokladania asfaltu predpokladajú v utorok.

Ľudia žiadajú opravu zdevastovanej cesty

Zdevastovaná časť cesty smerom k horárni je jedným z najčastejších podnetov od obyvateľov a návštevníkov Rače a Nového Mesta. Cesta je v správe Hlavného mesta Bratislava, patrí do katastrálneho územia Nového Mesta a zároveň sprístupňuje nehnuteľnosti obyvateľom Rače. Oprava spočíva v odfrézovaní a položení obrusnej vrstvy vozovky na približne 1548 m štvorcových cesty a spevňovaní krajnice po oboch stranách. Úplná uzávierka daného úseku cesty má trvať len v pondelok a obyvatelia môžu v núdzových prípadoch dočasne využiť obchádzkové trasy – „poľné cesty“. „Preto prosíme občanov, aby rešpektovali prenosné dopravné značenie, na túto uzáveru sa vopred pripravili a danej lokalite sa vyhli“, informoval starosta Rače Michal Drotován.

K horárni sa časom dostanete aj mestskou hromadnou dopravou

Po dokončení rekonštrukcie pripravujú pre návštevníkov aj novinku. „Našou snahou je spolu s Mestskými Lesmi postupne dotiahnuť k horárni na Peknej ceste aj autobus Metskej hromadnej dopravy, aby sa dalo poľahky dostať od zastávky električky až úplne hore bez áut, čím chceme aj takto prispieť k väčšej ochrane životného prostredia. Dlhé roky som žiadala o opravu tohto zničeného úseku vozovky a som rada, že sa konečne našli potrebné financie na odstránenie havarijneho stavu“, povedala vicestarostka Rače Lenka Antalová Plavuchová

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X