Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pošta, Saratovská ulica
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Petra Tomšíková, © BratislavaDen.sk
21. februára 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skPetra Tomšíková, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Dlhodobo zanedbané budovy v Dúbravke čakajú na svoju premenu

Mestská časť Dúbravka posledné roky opeknieva vďaka stále pribúdajúcim novostavbám, hlavne bytových domov, ktoré sú lákadlom pre ľudí, hľadajúcich spojenie mestského života a pokoja prírody. Zrekonštruovala sa taktiež časť električkovej trate vrátane nových MHD zastávok a vyniesla tak životnú úroveň mestskej časti zase o stupeň vyššie.

Dúbravčania by však radi uvítali, aby konečne vymizol aj „komunistický look“ hlavnej dopravnej tepny M. Sch. Trnavského a nadväzujúcej Saratovskej ulice. K tomuto nežiaducemu vzhľadu prispievajú hlavne chátrajúce nebytové budovy, ktoré ulicu lemujú.

Jednou z budov je stará červená pošta vedľa predajne Lidl. Dlhodobo sa rozpadávajúci objekt charakterizujú rozbité okná, zničené dvere, hrdzavé mreže či nápisy na budove. Prechádzku okolo objektu najmä po zotmení si väčšina ľudí radšej odoprie. Súčasný vlastník má síce s budovou veľké plány – mala by sa premeniť na objekt s bytmi, kanceláriami, priestorom pre trhovisko, či verejné a kultúrne dianie. Nový objekt by mal podľa plánov ponúknuť aj približne 300 parkovacích miest. Realizácii však bráni vecné bremeno, s ktorým majiteľ budovu kúpil. V budove sa totiž ešte nachádza telekomunikačný uzol Slovak Telekomu a len málokto tuší, že sa v nej vlastne ešte pracuje. Mestská časť dúfa, že stavebník a Slovak Telekom sa dohodnú na prijateľnom riešení a premena chátrajúceho objektu pôvodnej pošty tak už nebude v nedohľadne.

Pošta
Petra Tomšíková, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Ďalšou strašiacou budovou je tzv. Skleník. Toto pomenovanie dostala od Dúbravčanov ešte pred mnohými rokmi kvôli svojej sklenenej fasáde. Ide o prázdnu budovu bývalého obchodného domu. Ešte dnes ju na fasáde „skrášľujú“ staré nápisy, pútače a názvy obchodov z minulosti. Útočiskom býva aj pre bezdomovcov. Smutné je, že napriek svojmu perspektívnemu umiestneniu sa s premenou objektu dlhodobo stojí. Dokonca nie je v súčasnosti podaná žiadna žiadosť a nie je s budovou známy žiadny zámer. Budova buď čaká na nového vlastníka, alebo zámer súčasného majiteľa.

Obchodný dom
Petra Tomšíková, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X