Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ursulinska maps.google.sk_.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, maps.google.sk
14. marca 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Dni otvorených dverí k rozvoju Petržalskej osi sa budú konať v Arche

Hlavné mesto pozýva na Dni otvorených dverí v priestoroch ARCHA na Uršulínskej ulici 6 v Bratislave k participácii – teda zapojeniu sa verejnosti do rozvojových mestských projektov.

Hlavnou témou bude participácia spojená so spracovávaním urbanistickej štúdie Riešenie centrálnej rozvojovej osi Petržalky. Interaktívny dotazník venujúci sa rozvoju daného územia už vyplnilo 1 800 Bratislavčanov. Dotazník môže verejnosť vypĺňať do 19. marca.

Útvar hlavnej architektky v rámci participatívneho procesu k spracovaniu urbanistickej štúdie pokračuje so sériou diskusií, ktoré budú tentoraz zamerané na priblíženie procesov participácie odbornej i laickej verejnosti. „Hoci zapájanie verejnosti u nás ešte nie je úplne bežnou praxou, v Bratislave sa už podarilo zrealizovať viacero zaujímavých mestských projektov, ku ktorých úspešnému riešeniu prispeli obyvatelia či už znalosťou lokálnych pomerov alebo odbornými poznatkami k danej téme,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Dve diskusie

Budú sa konať celkom dve diskusie. Prvou diskusiou bude Ako spolu tvoriť mesto, ktorá sa koná v stredu v priestoroch Archy o 17. hodine. Druhá diskusia zameraná na rozvoj územia Petržalskej osi sa bude konať vo štvrtok taktiež v priestoroch Archy o 17. hodine. Vstup je neobmedzený a bezplatný.

Cieľom stretnutí je priblíženie participácie obyvateľov na projektoch mesta, vysvetlenie participácie ako možnosti vstupu do procesov tvorby mesta a diskusia o tom, ako možno využívať participáciu pri rozvoji mesta.

Bližšie informácie ako aj program diskusných panelov nájdete v prílohe.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X