Dni otvorených dverí k rozvoju Petržalskej osi sa budú konať v Arche

Ursulinska maps.google.sk_.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.sk

Hlavné mesto pozýva na Dni otvorených dverí v priestoroch ARCHA na Uršulínskej ulici 6 v Bratislave k participácii – teda zapojeniu sa verejnosti do rozvojových mestských projektov.

Hlavnou témou bude participácia spojená so spracovávaním urbanistickej štúdie Riešenie centrálnej rozvojovej osi Petržalky. Interaktívny dotazník venujúci sa rozvoju daného územia už vyplnilo 1 800 Bratislavčanov. Dotazník môže verejnosť vypĺňať do 19. marca.

Útvar hlavnej architektky v rámci participatívneho procesu k spracovaniu urbanistickej štúdie pokračuje so sériou diskusií, ktoré budú tentoraz zamerané na priblíženie procesov participácie odbornej i laickej verejnosti. „Hoci zapájanie verejnosti u nás ešte nie je úplne bežnou praxou, v Bratislave sa už podarilo zrealizovať viacero zaujímavých mestských projektov, ku ktorých úspešnému riešeniu prispeli obyvatelia či už znalosťou lokálnych pomerov alebo odbornými poznatkami k danej téme,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Dve diskusie

Budú sa konať celkom dve diskusie. Prvou diskusiou bude Ako spolu tvoriť mesto, ktorá sa koná v stredu v priestoroch Archy o 17. hodine. Druhá diskusia zameraná na rozvoj územia Petržalskej osi sa bude konať vo štvrtok taktiež v priestoroch Archy o 17. hodine. Vstup je neobmedzený a bezplatný.

Cieľom stretnutí je priblíženie participácie obyvateľov na projektoch mesta, vysvetlenie participácie ako možnosti vstupu do procesov tvorby mesta a diskusia o tom, ako možno využívať participáciu pri rozvoji mesta.

Bližšie informácie ako aj program diskusných panelov nájdete v prílohe.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk