Dni starej hudby otvorí koncert vo filharmónii

Reduta, Slovenská filharmónia
SITA

Jubilejný 20. ročník festivalu Dni starej hudby je zameraný na hudobné baroko a ponúka program z diel skladateľov polovice 17. až polovice 18. storočia.

Na otvárací koncert festivalu Dni starej hudby pozýva zajtra Slovenská filharmónia. V Malej sále bratislavskej Reduty zaznie koncert v rámci koncertného cyklu Stará hudba.

Ako ďalej agentúru SITA informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova, Publikum si vypočuje diela Samuela Capricorna, významného skladateľa 17. storočia pochádzajúceho z Čiech, ktorý pôsobil šesť rokov vo vtedajšom Pressburgu ako učiteľ hudby a hudobný riaditeľ evanjelického kostola.

Program doplnia ukážky z tvorby Antonia Bertaliho, viedenského cisárskeho skladateľa a Capricornovho súčasníka, v podaní súboru Musica aeterna a Czech Ensemble Baroque – Vocal Quintet pod vedením Petra Zajíčka.

Dni starej hudby sú súčasťou koncertného života Bratislavy od roku 1996 a tento rok sa uskutočnia po dvadsiaty raz, a to od 2. do 8. júna. Festival je jediné kontinuálne medzinárodné festivalové podujatie starej hudby na Slovensku. Jeho jubilejný ročník je zameraný na obdobie hudobného baroka a ponúka program z diel skladateľov polovice 17. až polovice 18. storočia.

V podaní renomovaných domácich a zahraničných súborov a sólistov zaznejú v Bratislave diela najväčších skladateľov tohto obdobia. Viac informácií o festivale a jeho ďalšom programe možno nájsť na webstránke http://www.earlymusic.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk