Do Borov povedie električková trať, mesto sa dohodlo so spoločnosťou

Vstup do Nemocnice Bory v Bratislave počas prehliadky pri príležitosti tlačovej konferencie na tému: Kolaudačné rozhodnutie, medicínske špecializácie, stavebný a personálny update, predstavenie zdravotníkov zo zahraničia a prvý deň otvorených dverí pre verejnosť
Foto: SITA/Branislav Bibel

Predpokladaná dĺžka novej električkovej trate je približne 1 800 metrov a sú na nej plánované štyri zastávky.

Bratislava sa dohodla s investorom na projektovej príprave električkovej trate do Borov. Na sociálnej sieti o tom informuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

Hlavné mesto a spoločnosť Bory uzatvorili zmluvu o spolupráci pri projektovej príprave predĺženia električkovej trate z Dúbravky do lokality Bory. Predpokladaná dĺžka novej električkovej trate je približne 1 800 metrov a sú na nej plánované štyri zastávky.

Spoločnosť Bory pre hlavné mesto na vlastné náklady vypracuje dokumentáciu stavebného zámeru (DSZ), dokumentáciu pre územné rozhodnutie (DÚR) a v prípade potreby zabezpečí posúdenie vplyvov stavby na životné prostredie (EIA).

Na novej električkovej trati sú naplánované zastávky Dúbravčice, Stanica Bory, Nemocnica Bory a Hany Ponickej. Premávku na novej trati predbežne uvažujú organizovať predĺžením každého druhého spoja električkovej linky 4 z Dúbravky po Bory.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk