Do bratislavskej letnej univerzity sa zapojí 150 seniorov

seniori
ilustračné: SITA

Prvá prednáška na tému Baroková Bratislava za čias Márie Terézie sa uskutoční 1. augusta.

BRATISLAVA 30. júla – Do siedmeho ročníka Letnej bratislavskej univerzity seniorov sa zapojí 150 účastníkov. Seniori, ktorí sa mohli prihlasovať do piatka 28. júla, zaplnili celú kapacitu kurzu. Prvá zo štvorice prednášok sa uskutoční už v utorok 1. augusta. Na tému Baroková Bratislava za čias Márie Terézie bude prednášať kunsthistorik Jozef Lenhart. Agentúru SITA o tom informovalo Oddelenie vzťahov s verejnosťou Univerzity Komenského v Bratislave.

„Bratislava chce poskytovať kvalitné služby pre obyvateľov všetkých vekových kategórií, preto aj v tomto roku sme pre študentov z radov seniorov pripravili ďalšie pokračovanie, v poradí už siedme, mimoriadne obľúbeného podujatia, akým je Letná bratislavská univerzita seniorov. Keďže tento rok si navyše pripomíname 300. výročie narodenia Márie Terézie, jedna zo štyroch prednášok bude venovaná práve tejto panovníčke,“ vyhlásil koncom júna pri podpise zmluvy o spolupráci primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Počas prvých dvoch augustových týždňov budú pre seniorov vždy v utorok a vo štvrtok od 14:00 do 15:30 pripravené štyri prednášky pod názvom Baroková Bratislava za čias Márie Terézie, Dunaj – dominanta Bratislavy, Hudba v živote človeka a Starostlivosť o duševné zdravie seniorov. Okrem Lenharta budú prednášajúcimi i dendrológ Andrej Kovarik zo Štátnej ochrany prírody, operný spevák Martin Babjak a liečebná pedagogička Mária Čunderlíková.

Tohtoročná letná univerzita sa bude konať v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Celý projekt financuje hlavné mesto a prednášky sú pre účastníkov zadarmo.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom