Nu Dance Fest 2020: Do Bratislavy mieri medzinárodný festival súčasného tanca a pohybového divadla

Tanec
Zdroj: pixabay.com

Máte radi tanec, hudbu a divadlo? Prinášame vám tip na kultúrne vyžitie počas augusta v hlavnom meste – Nu Dance Fest 2020. Ide o 15. ročník festivalu súčasného tanca a pohybového divadla.

V Bratislave sa od 11. augusta uskutoční Nu Dance Fest 2020. Cieľom festivalu je sprostredkovanie najnovších trendov v súčasnom tanci a pohybovom divadle. Predstavuje neoverené umelecké postupy a čo najviac diel vytvorených slovenskými tvorcami.

Spolu sa bude konať 14 predstavení na viacerých miestach v hlavnom meste. Jednou z tém festivalu je dialóg medzi minulosťou a prítomnosťou. Môžete sa tešiť aj na večer s témou pohľadu do minulosti spojený s Nežnou revolúciou.

Okrem skvelých predstavení sa môžete tešiť aj na rôzne workshopy pre deti a choreografov, diskusie týkajúce sa kultúrnej politiky a veľa iného. Festival sa pôvodne mal konať v apríli, avšak pre koronavírus sa presunul na august, čo umožnilo predĺžiť program na 9 dní. Oficiálne sa tak festival koná od 11. do 17. augusta a od 25. do 26 augusta. Hlavným organizátorom festivalu je Asociácia súčasného tanca.

Viac informácií spolu s programom nájdene na facebooku a stránke festivalu.

Nu Dance Fest 2020
Zdroj: https://www.citylife.sk/divadlo/nu-dance-fest-bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk