Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrický skúter prenájom aplikácia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
30. mája 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Do Bratislavy prichádzajú elektrické skútre, požičiate si ich vďaka aplikácii

V úvodnej testovacej fáze využilo registráciu prostredníctvom aplikácie už 3 140 užívateľov.

Do ulíc Bratislavy pribudla ďalšia forma zdieľanej dopravy. Sú ňou elektrické skútre od spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel (SPP). „Služba umožňuje zdieľať e-skútre poháňané elektrinou z vlastných zdrojov SPP,“ uvádza hovorca spoločnosti Ondrej Šebesta.

Partnerom a prevádzkovateľom služby je spoločnosť Blinkee.city SK, s.r.o. „Už v úvodnej fáze testovacej prevádzky využilo registráciu prostredníctvom aplikácie Blinkee 3 140 užívateľov, ktorí majú k dispozícii 61 elektrických skútrov,“ informoval SPP s tým, že plánuje postupne rozšíriť flotilu na 100 kusov a sú otvorení expanzii aj do ďalších miest Slovenska.

Registrácia mobilnou aplikáciou

Prenájom elektrického skútra je podmienený registráciou prostredníctvom mobilnej aplikácie. „Každý na mieru vyrábaný skúter má výkon 3,1 kW a dosahuje maximálnu rýchlosť 45 kilometrov za hodinu. Záujemcovia preto musia disponovať tzv. malým vodičákom skupiny AM,“ upozorňuje SPP a dopĺňa, že mladiství vo veku od 15 – 18 rokov sú povinní doložiť písomný súhlas zákonného zástupcu.

Prenájom elektrických skútrov prebieha na tzv. minútovej báze, cena štandardnej jazdy stojí 0,19 eura za minútu.

Služba rovnako počíta s možnosťou tzv. pauzy, počas ktorej skúter ostáva rezervovaný pre jeho aktuálneho užívateľa. V čase pauzy je účtovaných len 0,09 eura za minútu,“ vysvetľuje SPP. Zadarmo je prvých 15 minút rezervácie, ktoré sú určené na presun k vybranému skútru, a prvá minúta jazdy, ktorá má slúžiť na otvorenie zadného boxu s príslušenstvom a prípadné zadanie adresy cieľa cesty do navigácie.

Jazda po Bratislave

Zákazníci SPP si pri prenájme môžu zadaním unikátneho kódu uplatniť 10-percentnú zľavu. „Spoločnosť sa spolu s partnerom služby rozhodla tiež touto cestou poďakovať aj zdravotníkom. Prvým päťdesiatim registrovaným lekárom, zdravotným sestrám, ďalšiemu zdravotníckemu personálu a študentom medicíny venovali 200 voľných minút jazdy,“ uvádza spoločnosť a dodáva, že každý užívateľ sa pri prenájme elektrického skútra zaväzuje k dodržiavaniu pravidiel cestnej premávky.

Jazda je povolená po celej Bratislave, až po jej administratívne hranice, a každý elektrický skúter je vybavený lokalizačným zariadením. „Mimo definovanú zónu pohybu nájomca nevie ukončiť prenájom a sú mu ďalej účtované poplatky za prenájom,“ doplnil SPP.

Prísne opatrenia

Zo strany dodávateľa služby sú zabezpečované prísne hygienické opatrenia a všetky skútre sú pravidelne dezinfikované. Štandardnou výbavou elektrického skútra je prilba a jednorazová hygienická sieťka na vlasy. Vzhľadom na skutočnosť, že SPP je už deväť rokov spoľahlivým dodávateľom plynu, ale aj stabilným dodávateľom elektrickej energie, batérie elektrických skútrov sú nabíjané priamo v areáli SPP,“ informuje spoločnosť a dodáva, že elektrina na pohon je dodávaná z vlastného energetického zdroja, tzv. kogeneračnej jednotky, ktorá vyrába okrem tepla a chladu aj elektrickú energiu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X