Do Bratislavy zavíta vysokopostavený tibetský duchovný Láma Lobsang

Láma Lobsang, Tibet
SITA/AP

Tibetský duchovný, zároveň šarmantný muž Rinpoche Tulku Láma Lobsang je budhistickým majstrom, vysoko rešpektovaným doktorom tibetskej medicíny a tibetskej astrológie. V Bratislave 23. a 24. apríla povedie seminár na tému Prebuď svoju myseľ, otvor svoje srdce.

Ako nás informovali z klubu Maitrí, ktorý návštevu tibetského duchovného vodcu spoluorganizuje, moderný posol múdrosti starého Tibetu má okrem zmyslu pre humor, nezvyčajných bojových zručností či údajnej schopnosti zo sedu doslova vyletieť do výšky dvoch metrov a opäť dopadnúť do lotosového sedu, aj iné záľuby. Napríklad na tibetského mnícha neobvyklé obľúbené jedlo, rád si totiž pochutí na steakoch. Pre obyvateľov Tibetu, kde na kamenistej pôde vo výške často viac ako 3 000 metrov nad morom je totiž zelenina či ovocie vzácnosťou.

Láma Lobsang sa vo svojej krajine sa teší hlbokej úcte a obdivu. V západnom svete šíri múdrosť filozofie života, lásky, súcitenia a prebudenia. V rámci svojej misie zavíta aj do Bratislavy. Cieľom budhistického majstra je uchrániť vzácne starodávne tantrické liečebné techniky a múdrosť starého Tibetu. Cez zdieľanie a výmenu kultúrnych hodnôt či poznatkov, chce pomôcť zmierniť utrpenie a trápenie vo svete.

Rinpoche Tulku Lámu Lobsanga môžu priaznivci budhizmu poznať aj ako autora kníh Tajné cvičenia tibetských mníchov, Budhizmus v každodennom živote, Burnout Syndrom, 108 otázok a odpovedí, Osem princípov transformácie mysle, Láska a zdravie, či Liečenie a diagnostika. Viac informácií môžu nájsť na http://maitri.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk