Do Bratislavy priletí balón, ktorý symbolizuje solidaritu k deťom

balón, deti, unicef
SITA

Teplovzdušný balón priletí na Slovensko koncom apríla. Má symbolizovať bratstvo a solidaritu k tým najmenším. Ide o projekt s názvom Flying High for kids, ktorý bol založený s cieľom pomôcť ľuďom uvedomiť si, čo sa deje vo svete, a podporiť Unicef v jeho boji na podporu detských práv.

„Tvorcom tohto neziskového projektu je mladý Novozélanďan Andrew Parker Hamilton, ktorý si predsavzal obletieť svojím balónom viac ako 100 krajín s cieľom šírenia hodnôt bratstva a solidarity k najslabším v tomto ťažkom období poznačenom krutosťou a vojnami,“ poznamenala Ingrid Kopčová z Unicef Slovakia.

Balón dorazí na Slovensko, najskôr do Košíc a potom do Bratislavy, koncom apríla a začiatkom júna sa presunie na Ukrajinu.

„Tá je v tomto období sužovaná konfliktom, ktorý prináša smrť a skazu,“ vysvetlila Kopčová s tým, že táto udalosť bude ukážkou solidarity medzi deťmi oboch národov. Na východ do Košíc balón priletí na Námestie osloboditeľov, do hlavného mesta na Tyršovo nábrežie. Čas organizácia ešte spresní.

Balón privítajú slovenské deti, dozvedia sa veľa zaujímavého o práci Unicefu a problémoch detí vo svete. Ich úlohou bude pripraviť pozdravy pre ukrajinské deti a ukázať tak, že na ne myslia a držia im palce, pripomenula. „Deti spoločne privítajú tento projekt, ktorý poukáže na citlivosť Slovákov voči právam detí a na hlboký súcit s obyvateľmi Ukrajiny,“ dodala.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk