Do Burzy nápadov možno prispieť už len do konca júla, nepremeškajte svoju šancu

hrad, električka, Kapucínsky kláštor
ilustračné: depositphotos.com

Burza nápadov je prvou etapou Občianskeho rozpočtu, obyvatelia do nej môžu posielať svoje nápady, ako využiť časť budúcoročného rozpočtu.

Už len niekoľko dní zostáva na to, aby ste prispeli svojím nápadom, ako využiť časť budúcoročného mestského rozpočtu. Svoje návrhy môžete ešte do konca júla posielať do Burzy nápadov, ktorá je prvou etapou Občianskeho rozpočtu.

Bratislavská radnica už dostala desiatky nápadov, ako zlepšiť služby či verejné priestory v Bratislave. Doručené návrhy po skončení Burzy nápadov posúdia odborní garanti, ktorí k jednotlivým nápadom pripravia stanoviská. Návrhy budú musieť potom prejsť cez Radu pre Občiansky rozpočet a na jeseň sa dostanú do verejného prerokovania.

O víťazných projektoch rozhodne verejnosť vo verejnom hlasovaní. Vybrané projekty potom budú zaradené do rozpočtu na rok 2016.

Posielať môžete podnety súvisiace s dopravou, životným prostredím, kultúrou, športom, sociálnou pomocou či sociálnymi službami.

Svoje nápady môžete posielať cez formulár zverejnený na internetovej stránke mesta www.bratislava.sk, prispieť do Burzy nápadov možno aj priamo v Kancelárii prvého kontaktu v budove bratislavského magistrátu na Primaciálnom námestí.

„Cieľom tohto špeciálneho rozpočtu je, aby sa obyvatelia podieľali na rozvoji mesta, na rozdelení mestských financií a zvýšila sa úroveň spolupráce občanov so samosprávou,“ povedala námestníčka bratislavského primátora Iveta Plšeková, ktorá má Občiansky rozpočet v gescii.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk