Do celomestského systému parkovania sa čoskoro zapojí aj Karlova Ves, vzniknú tri zóny

Karlova ves paas parkovaci system.jpg

Prvou bude zóna KV2, bude sa nachádzať v spodnej časti Karlovej Vsi, medzi Karloveskou radiálou a Líščím údolím.

Karlova Ves sa pripravuje na zapojenie do celomestského systému parkovania PAAS. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, Karlova Ves plánuje v rámci PAAS zaviesť tri parkovacie zóny.

Prvá, ktorou sa zapojí do celomestského parkovania, je zóna KV2. Bude sa nachádzať v spodnej časti Karlovej Vsi medzi Karloveskou radiálou a Líščím údolím,“ konštatuje samospráva. Mestská časť postupne pripravuje jednotlivé časti zóny KV2, ktoré sa po schválení budú pripájať do PAAS.

Momentálne je spracovaný návrh projektu organizácie dopravy prvej časti tejto zóny, ktorá je ohraničená ulicami Špieszova, Čavojského, Fadruszova, Kempelenova, Tilgnerova,“ uvádza samospráva. Zároveň mapujú ďalšiu časť zóny KV2, ktorá zahŕňa ulice Segnerova, Donnerova, Pod Rovnicami, Líščie údolie (časť od polikliniky) a Čárskeho.

Takto ucelený celok bude predstavený verejnosti a potom zaslaný na Krajský dopravný inšpektorát a do operatívnej komisie magistrátu na pripomienkovanie,“ dodáva vedúca oddelenia dopravy mestskej časti Jana Španková.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk