Do charitatívnej Vianočnej kvapky krvi v Primaciálnom paláci darovalo krv 52 ľudí

Primaciálny palác
maps.google.sk

Súčasťou charitatívneho podujatia bola aj dražba dresov známych športovcov – futbalového brankára Jána Muchu a hokejistu Ľubomíra Višňovského, ktoré sa podarilo vydražiť dohromady za 4 100 eur.

Záujem však bol väčší, do Primaciálneho paláca včera prišlo s chuťou pomôcť až 90 ľudí, no niektorí z nich nemohli darovať krv pre zdravotné problémy či aktuálne obmedzenia pri darovaní krvi súvisiace s cestovaním do cudziny. Darovaná krv putovala do Detskej fakultnej nemocnice na bratislavských Kramároch, kde ju využijú pre deti po chemoterapii. Informovala o tom Monika Voleková z oddelenia komunikácie a marketingu bratislavského magistrátu.

Súčasťou charitatívneho podujatia bola aj dražba dresov známych športovcov – futbalového brankára Jána Muchu a hokejistu Ľubomíra Višňovského. Dres futbalového brankára Muchu sa podarilo vydražiť za 1 000 eur a dres hokejistu Višňovského za 3 100 eur.

Výťažok z dražby poputuje na pomoc malým onkologickým pacientom, ktoré okrem iného z týchto peňazí potešia aj vianočným darčekom. Vianočnú kvapku krvi v Bratislave organizuje radnica spolu s OZ Deťom pre život a Národnou transfúznou službou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk