Do kresla starostky Rusoviec oficiálne zasadla Lucia Tuleková Henčelová, prezradila svoje plány

Nová starostka Rusoviec prezradila plány

V stredu 12. decembra na rokovaní Mestskej rady nová starostka Rusoviec prezradila, aké problémy bude najbližšiu dobu riešiť.

Obyvatelia Rusoviec si svoju novú starostku zvolili v novembrových komunálnych voľbách. Voliči dali Lucii Tulekovej Henčelovej 990 hlasov. Do kresla starostky Rusoviec oficiálne zasadla na ustanovujúcom zasadnutí, ktoré sa konalo v pondelok 10. decembra v kultúrnej sále miestneho úradu. Okrem starostky sa vymenovali aj poslanci novozvoleného miestneho zastupiteľstva.

V stredu 12. decembra sa nová starostka Rusoviec zúčastnila na rokovaní Mestskej rady, na ktorej nechýbal ani primátor Bratislavy Matúš Vallo. Na rokovaní sa preberalo i to, čo bude primárne Tuleková Henčelová riešiť ako prvé. „Nová starostka Rusoviec sa dnes zúčastnila rokovania Mestskej rady, kde sa otvorili témy, ktoré bude v najbližšom období riešiť – zimná údržba, obedy zadarmo, výluka dopravy v súvislosti s rekonštrukciou Mlynských Nív, parkovacia politika a financovanie mestských častí,“informovala na svojej webovej stránke mestská časť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk