Do obnov základných umeleckých škôl a centier voľného času mesto investuje viac ako 10 mil. eur

Skola rekonstrukcia modernizácia
Foto: ilustračné, GettyImages

Stavebnými úpravami prejde zatiaľ 19 z celkového počtu 25 budov v rôznych mestských častiach Bratislavy.

Bratislava investuje do komplexnej obnovy základných umeleckých škôl (ZUŠ) a centier voľného času (CVČ) vo svojej správe viac ako 10 mil. eur.

Hlavné mesto predstavilo na svojej webovej stránke Program komplexnej obnovy, teda každoročný plán rekonštrukcií ZUŠ a CVČ.

Cieľom je vytvoriť lepšie a atraktívnejšie prostredie pre žiakov a pedagógov a znížiť modernizačný dlh,“ uvádza mesto s tým, že stavebnými úpravami prejde zatiaľ 19 z celkového počtu 25 budov v rôznych mestských častiach.

Riešenie havarijného stavu

Hlavné mesto má v zriaďovateľskej pôsobnosti 12 ZUŠ a jedno centralizované CVČ, ktoré má deväť vysunutých pracovísk. Celkovo ide o 25 budov v rozličnom stave.

Väčšinu tvoria stavby zo 70. či 80. rokov minulého storočia, do ktorých roky neboli investované väčšie finančné prostriedky. V mnohých bolo potrebné riešiť v prvom rade ich havarijný stav,“ vysvetlil magistrát s tým, že okrem sanácie preto spustili aj program ich komplexnej obnovy.

Niektoré práve dokončujeme, na viacerých sú práce v plnom prúde a k ďalším pripravujeme projekty,“ dodáva samospráva.

Kompletná rekonštrukcia

Kompletnú rekonštrukciu fasády a exteriéru za 293-tisíc eur ukončili na budove CVČ Gessayova, elokované pracovisko Štefánikova v Starom Meste.

Čiastočne dokončená je rekonštrukcia sú na budove ZUŠ Jána Albrechta na Topolčianskej v Petržalke, kde bolo investovaných viac 400-tisíc eur a pripravovaná investícia je vo výške 88-tisíc eur. Ďalej na budove CVČ Gessayova, elokované pracovisko Batkova, kde bolo investovaných 183-tisíc eur.

Do ZUŠ Františka Oswalda, Gessayova, mesto investovalo 150-tisíc eur a ďalších 290-tisíc eur má v pláne investovať. Do budovy ZUŠ Františka Oswalda na Daliborovom námestí investovali 250-tisíc eur a ďalších 197-tisíc eur majú v pláne investovať.

Tisícové investície

Do budovy ZUŠ Jozefa Kresánka v Karlovej Vsi bolo doteraz investovaných 240-tisíc eur a ďalších 700-tisíc eur je v pláne. Do budovy ZUŠ Istrijská v Devínskej Novej Vsi investovali 26,8 tisíca eur.

Do budovy ZUŠ Radlinského v Starom Meste bolo investovaných 25-tisíc eur a je pripravovaná ďalšia investícia vo výške 80-tisíc eur.

Do budovy ZUŠ Ľudovíta Rajtera, Sklenárova, v Ružinove mesto investovalo 160-tisíc eur a pripravovaná investícia je vo výške 80-tisíc eur.

Rekonštrukcie na budovách

Rekonštrukcie realizujú na budove CVČ Gessayova, elokované pracovisko Hlinícka a ZUŠ Vrbenského v Rači v predpokladanej hodnote 323-tisíc eur, na ZUŠ Júliusa Kowalského v Starom Meste v predpokladanej hodnote 153-tisíc eur, na ZUŠ Hálkova v Novom Meste v predpokladanej hodnote 31,5-tisíc eur, na ZUŠ Exnárova, Uránová, v Ružinove v predpokladanej hodnote 1,8 mil. eur a na ZUŠ Miloša Ruppeldta v Starom Meste v predpokladanej hodnote 4,3 mil. eur.

Ďalšie rekonštrukcie plánujú na budove CVČ Gessayova a na elokovaných pracoviskách Športová hala Pionierska a Štefánikova v celkovej hodnote viac ako 1,7 mil. eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk