Do obnovy verejného priestoru v Petržalke budú môcť zasiahnuť aj samotní obyvatelia mestskej časti

Sakury petrzalka vysadba 1.jpg
Zdroj: Foto, ilustračné www.facebook.com

Mestská časť pripravuje participatívny proces k projektu revitalizácie verejného priestoru.

Obyvatelia Petržalky môžu rozhodnúť o tom, ako bude vyzerať Námestie Republiky. Mestská časť o tom informovala na sociálnej sieti.

„Mestská časť Bratislava-Petržalka spúšťa participáciu k revitalizácii verejného priestoru Námestia republiky. Zaujíma nás váš názor na to, ako by mal náš spoločný priestor vyzerať,“ uvádza mestská časť.

Záujemcovia môžu vyjadriť svoj názor a predniesť svoje nápady prostredníctvom dotazníka, zverejneného na webovej stránke Petržalky do 13. apríla. „Chceme aby o podobe námestia rozhodli ľudia, Petržalčania, obyvatelia tohto sídliska,“ doplnila mestská časť.

Možnosť participovať

Mestská časť Petržalka pripravuje k verejnému priestoru participatívny proces. Ten bude mať niekoľko fáz, do ktorých budú zapojení občania žijúci či pracujúci v okolí, predstavitelia združení a inštitúcií, odborná verejnosť, ale aj komunálni politici.

„Cieľom je transparentne zapojiť čo najširší okruh dotknutých ľudí. Prvým veľkým krokom je zber dát v podobe štruktúrovaného dotazníka. Je to kľúčová fáza pre participatívny proces,“ uvádza mestská časť.

Proces revitalizácie

Revitalizácia verejného priestoru Námestia Republiky bude pozostávať z piatich fáz. Prvou je analýza súčasného stavu, ktorá má byť ukončená do konca tohto roka.

V druhej fáze bude prebiehať vyhlásenie a vyhodnotenie architektonickej súťaže, tá by mala byť vyhodnotená na prelome rokov 2021 a 2022.

Poslednou fázou bude realizácia víťazného návrhu revitalizácie, ktorá by mala byť ukončená do roku 2026.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk