Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dominanty hlavného mesta
Foto: ilustračné, SITA
18. októbra 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Do ochrany životného prostredia investoval Bratislavský kraj v posledných rokoch viac ako 730-tisíc eur

Bratislavský kraj plánuje robiť pasportizáciu zelene v 100 objektoch a 400 budovách vo svojej správe.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) za posledné štyri roky minul na ochranu životného prostredia v rámci Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy viac ako 730-tisíc eur. Tie investoval do rôznych projektov, ktoré napríklad zlepšujú biodiverzitu prostredia. Informoval o tom predseda BSK Juraj Droba na konferencii Zelená infraštruktúra a biodiverzita v mestách a okolí.

Ako ďalej dodal, kraj plánuje urobiť pasportizáciu zelene v 100 objektoch a 400 budovách vo svojej správe. Podľa jeho slov v Bruseli pravidelne lobujú za viac peňazí v rámci kohéznej politiky do ochrany životného prostredia BSK.

Efektívna ochrana prírody

V minulosti sme ešte pod bývalým vedením pripravili katalóg adaptačných opatrení,“ informoval predseda Droba s tým, že tento katalóg mal vplyv na zmeny regulácie Územného plánu a podľa neho sa riadia všetky rekonštrukcie školských zariadení a budov tak, aby boli v súlade s požiadavkami modernej doby.

Rozpracovali sme projekt Ekocentra v Čunove,“ pokračuje Droba s tým, že tento cezhraničný projekt stojí niekoľko miliónov eur. Pracujú na ňom v spolupráci s Rakúskom a Maďarskom a ide o centrum environmentálneho vzdelávania a výchovy v priestoroch zrekonštruovaného kaštieľa v Čunove.

Cieľom konferencie bolo poukázať na dôležitosť a nevyhnutnosť budovania prvkov zelenej infraštruktúry v sídelných oblastiach, a zároveň poskytnúť samosprávam praktické informácie potrebné k efektívnej ochrane životného prostredia,“ informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman v tlačovej správe. Spomenula tiež, že zelená infraštruktúra upravuje mikroklímu, zabezpečuje kvalitu ovzdušia, čistenie vody a pôdy, čím vlastne predchádza záplavám.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X