Do parkovacieho systému v Petržalke sa zapojilo ďalšie súkromné parkovisko

Parkovanie parkovacia politika mesto petržalka
Foto: ilustračné, GettyImages

Muchovo námestie patrí v rámci Petržalky k problémovým lokalitám.

Do parkovacieho systému v Petržalke mestská časť zapojila ďalšie súkromné parkovisko. Ako informuje hovorkyňa Petržalky Mária Halašková, po štarte zvýhodneného nočného parkovania v Centre Technopol sa do verejného parkovania v mestskej časti zaradilo aj parkovisko Billa na Muchovom námestí. Počas noci v čase od 22.00 do 7.00 hod. tam za jedno euro zaparkuje až 102 vozidiel.

Petržalská samospráva v septembri predstavila spoluprácu so súkromným sektorom s cieľom zlepšiť situáciu s parkovaním v najviac problémových lokalitách. V rámci iniciatívy avizovala, že do svojho parkovacieho systému postupne zapojí parkoviská firiem a administratívnych budov, ktoré sú v nočných hodinách nevyužívané.

Svoj pilotný projekt testovala na časti vonkajšieho parkoviska Centra Technopol na Kutlíkovej ulici, kde od 19. septembra platí systém zvýhodneného nočného parkovania – rezidenti parkujú zadarmo a nerezidenti za jedno euro na noc.

Problémové lokality

Muchovo námestie patrí v rámci Petržalky k problémovým lokalitám. „Okrem toho je súčasťou Dvorov 4 patriacich do parkovacej politiky hlavného mesta PAAS, ktorá tu na jednej strane výrazne zlepšila parkovanie domácim obyvateľom s trvalým pobytom, na strane druhej ale vytlačila nerezidentov do okolitých oblastí,“ vysvetľuje vedúci referátu mobility miestneho úradu Ivan Lučanič.

Tento stav bol podľa neho jedným z hlavných dôvodov, prečo mestská časť oslovila Billu so žiadosťou o poskytnutie odstavnej plochy na účely nočného parkovania.

Počas noci bezplatne

V porovnaní s Technopolom, kde parkujú rezidenti počas noci bezplatne, na parkovisku Billy zaplatia jedno euro za noc rezidenti, aj nerezidenti.

Zatiaľ čo pri Technopole sa za výhodnejšie ceny parkuje od 18.00 do 7.30, Billa prispôsobila časy otváracím hodinám svojej predajne a parkovanie za euro tam platí každú noc v čase od 22.00 do 7.00 vrátane víkendov a sviatkov,“ vysvetlila Halašková.

Ako dodala, kým v Centre Technopol je preferovaná platba cez aplikáciu Urbi, na Muchovom námestí sa dá poplatok uhradiť zatiaľ iba v parkovacom automate kartou a v hotovosti.

Poriadky a cenníky

Denné prevádzkové poriadky a cenníky oboch parkovísk sa pre vodičov nemenia. V Centre Technopol majú počas dňa zadarmo prvú hodinu a pred Billou na Muchovom námestí prvých 90 minút.

Už čoskoro by sa portfólio súkromných parkovísk zapojených do verejného parkovania Petržalky malo rozšíriť o ďalšie dve v gescii Billy – na Námestí hraničiarov a pri Zdravotnom stredisku Strečnianska,“ poznamenala Halašková s tým, že o tejto téme prebiehajú rokovania aj s ďalšími obchodnými reťazcami a partnermi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk