Do pešej zóny historického centra v Starom Meste budú vodiči opäť potrebovať povolenie

Staré mesto
Foto: ilustračné, pixabay.com

Mestská časť ruší dočasnú výnimku. Vodiči sa do pešej zóny dostanú iba s vjazdkou.

Na vjazd do historického centra Starého Mesta budú všetci vodiči opätovne potrebovať povolenie od miestneho úradu. Ide o takzvanú vjazdku. S platnosťou od pondelka 22. februára 2021 mestská časť ruší dočasnú úpravu podmienok vjazdu do pešej zóny.

Opatrenie malo okrem iného uľahčiť dovoz stravy seniorom v čase, kedy Centrum služieb občanom fungovalo len v extrémne obmedzenom režime a nebolo možné získať povolenie na vjazd do pešej zóny. Kontroly vykonané aj na základe podnetov obyvateľov pešej zóny však ukázali, že centrum Starého Mesta sa vďaka tejto úľave zmenilo na parkovisko. Vodiči nezotrvali v centre len na nevyhnutný čas, ale parkovali na uliciach často aj celý deň. Mestská časť preto vyhodnotila toto opatrenie ako nevhodné a vjazd do pešej zóny opätovne umožní len na základe platného povolenia,“ vysvetlilo vo svojom stanovisku vedenia Starého Mesta.

Vjazdku do pešej zóny je možné získať v Centre služieb občanom v budove miestneho úradu na Vajanského nábreží. Formulár je na stiahnutie aj na webovej stránke staremesto.sk v sekcii Podnikateľ – Doprava a parkovanie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk