Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
+
Foto: archívne, SITA/Milan Grejták
14. septembra 2021 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Do petržalských materských škôl nenastúpilo mnoho detí, zostali tak voľné miesta

Petržalka avizovala, že tento rok môžu prijať o 250 detí viac, a to vďaka novým triedam.

V petržalských škôlkach v Bratislave zostali voľné miesta, veľa detí nenastúpilo. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta mestskej časti Ján Hrčka.

Druhý rok intenzívne rozširujeme kapacity v našich materských školách (MŠ), lebo je dlhodobo avizovaný problém s nedostatkom miest. Dnes som sa dozvedel, že celý minulý týždeň obvolávalo naše školské oddelenie rodičov neprijatých detí, lebo veľa detí nenastúpilo a ostávajú nám voľné miesta,“ uviedol starosta.

Do dnešného dňa sa nepodarilo naplniť kapacitu petržalských škôlok.

Podmienky na prijatie

Podmienkou prijatia do MŠ v Petržalke je, aby dieťa dosiahlo k 1. septembru vek tri roky. „Ak sa nenaplní kapacita staršími, budeme prijímať aj deti, ktoré budú mať tri roky do 31. decembra 2021,“ skonštatoval Hrčka.

Nová MŠ v budove Základnej školy Turnianska by mala byť otvorená k 15. októbru a tam tiež ešte ostali voľné miesta, len nástup bude zhruba o mesiac posunutý.

Záujemcovia o umiestnenie dieťaťa do petržalskej škôlky môžu telefonovať na číslo 0947 487 101.

Museli žiadosti aj zamietnuť

Prvé kolo posielania žiadostí do petržalských MŠ sa konalo v máji. Z dôvodu nedostatočnej kapacity mohla mestská časť vyhovieť iba 913 žiadostiam z celkového počtu 1 553.

Viac ako 600 žiadostí tak muselo byť zamietnutých.

Mestská časť avizovala, že tento rok budú môcť do verejných škôlok prijať približne o 250 detí viac, keďže rekonštrukciou existujúcich priestorov pribudli ďalšie triedy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X