Do pohraničných oblastí s Maďarskom pôjde viac ako 27 miliónov eur z eurofondov

peniaze-euro-financie-hospodarenie-bratislavsky-kraj-gettyimages
Ilustračná foto: gettyimages

Bratislavský samosprávny kraj vyzýva žiadateľov o peniaze z Výzvy SKHU/1902, aby predložili svoje projekty.

Na rozvoj prírodného a kultúrneho dedičstva, turistických atrakcií či rozvoja cezhraničných služieb v pohraničných oblastiach s Maďarskom pôjde z eurofondov z Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika-Maďarsko 2014-2020 celkovo 27 miliónov eur. V rámci výzvy SKHU/1902 môžu žiadatelia predkladať svoje projekty do 16. decembra 2019. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman v tlačovej správe.

Podpora pre jeden projekt z Európskeho fondu regionálneho rozvoja sa pohybuje od 200-tisíc eur až do dvoch miliónov eur. Závisí to od typu zvolenej aktivity. „Medzi žiadateľmi sú zahrnutí po novom aj malí a strední podnikatelia, ktorí môžu získať príspevok do výšky 100-tisíc eur,“ uviedla Forman s tým, že subjekty z BSK z verejného sektora, samosprávy, neziskové organizácie a ďalšie organizácie v zmysle výzvy dostanú v prípade úspešnosti projektu podporu 95 percent (85 percent príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a 10 percent národné spolufinancovanie, pozn. Forman). „Malí a strední podnikatelia sa môžu uchádzať o podporu v 85-percentnom podiele pri vlastnom 15-percentnom spolufinancovaní,“ dodala Forman.

Ako ďalej uviedla Forman, predložené projekty by mali mať cezhraničný charakter a vytvárať dlhodobé partnerstvá. Úspešné projekty budú vyhodnotené v apríli 2020. K výzve pripravujú aj informačné dni. Na Slovensku sa budú konať 9. októbra v Košiciach, 10. októbra v Dunajskej Strede a 24. októbra v Rimavskej Sobote. „Počas týchto dní môžu žiadatelia prekonzultovať projekty, informovať sa o dôležitých dátumoch a získať tak čo najviac detailov k napísaniu dobrej žiadosti,“ dodala na záver Forman.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk